Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

SMF - Just Installed!

Autor Wątek: Drożdzyca  (Przeczytany 13920 razy)

vazzz

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 106
    • Zobacz profil
Odp: Drożdzyca
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 29, 2011, 01:55:43 pm »

Jesli chodzi o wlosy mi tez 3 lata wypadaja ale mam jedynie przerzedzenia na glowie;P
No wracajac do drozdzycy- bylem u dermatologa i pokazałem wyniki badan na drozdzyce. Dermatolog powiedziala ze w tych labolatoriach to zawsze cos wychoduja i ze niby taka mam flore skorna. Obejrzała skóre glowy i powiedziala ze mam zaczerwieniona itd i przepisala lek o nazwie Lacoid i kazała stosowac jak zauwaze ze swedzi glowa.
Substancją czynną preparatu Locoid jest 17-maślan hydrocortyzonu, syntetyczny kortykosteroid. Cechuje się szybkim działaniem przeciwzapalnym i obkurczającym naczynia krwionośne. Łagodzi objawy zapalenia skóry, łagodzi świąd.
No i tu zaczyna sie moj problem... bo caly czas myslalem ze trzeba rozszerzyc naczynia krwionosne zeby substancje odzywcze itd lepiej sie dostarczały a tu w opisie leku pisze calkiem co innego... ehh juz nie wiem co o tym myslec;/
Zapisane

Yurek3

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1530
    • Zobacz profil
    • Sport Academy z Cherlaka Robimy KOZAKA
Odp: Drożdzyca
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 29, 2011, 02:05:56 pm »

« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2011, 02:12:30 pm wysłana przez Yurek3 »
Zapisane
Sport Academy z Cherlaka Robimy KOZAKA-http://sportacademy.com.pl/index.php

Mariusz

  • Gość
Odp: Drożdzyca
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 29, 2011, 02:11:27 pm »

Tarczyca ok czyli temp z rana po przebudzeniu to 36,6 a w dzien (poludnie) 37?
Nadmiar bialka moze powodowac zmiany skorne typu luszczyca
Bialko typu kazeina to sredniej jakosci bialko ;-)

P.S ten Pan Dr. Norman Walker np uważa,że kazeina, kt jest ~300% mniej w mleku kobiecym niż krowim nie wpływa pozytywnie na pracę tarczycy
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2011, 02:43:56 pm wysłana przez Mariusz »
Zapisane

vazzz

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 106
    • Zobacz profil
Odp: Drożdzyca
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 29, 2011, 02:28:58 pm »

Jesli chodzi o sterydowe preparaty... nie jestem ich zwolennikiem. Maja duzo efektow ubocznych. O finasterydzie czytałem juz dawno nawet jedna dermatolog chciala mi przepisac ale nie zgodziłem sie. Wole jakies bardziej naturalne metody :)
Temperature nie mierzyłem:P jutro sprawdze. aktualnie bialka jadam dosc male ilosc. Przerzuciłem sie na warzywa poki sa w  ogrodku hehe:D Po 2 mies diety zdrowotnej (warzywa itd) 7 kg mniej waze a innych efektow nie widze.
Denerwuje mnie jak lekarze odrazu przepisuja mi sterdyowe preparaty ktore nie lecza przyczyn;/ przeciwskazaniami sa zmiany grzybicze i spowodowane drożdżakami- ona mi to chyba nazlosc przepisala...
Palmy, pokrzywy, herbata, soja tez niezbyt chetnie biore ale mimo wszystko bardziej naturalne sa i maja mniej efektow ubocznych.
Kupie chyba te olejki z drzewa herbacianego i sprawdze jak dzialaja na mnie .
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2011, 02:32:47 pm wysłana przez vazzz »
Zapisane

Mariusz

  • Gość
Odp: Drożdzyca
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 29, 2011, 03:09:34 pm »

Najlepszy do tego temrmometr rtęciowy lub wkładany do ucha. Elektronicznie to straszna lipa (jak ciśnieniomierze).

Nazywa się to Test Broda Barnes:
-przygotowujesz sobie na wieczór dnia poprzedzającego ranek termometr niedaleko, abyś nie musiał się ruszać
-mierzysz sobie temp pod pachą lub/i w ustach przez 10 min (stany zapalne powodują podwyższona temp)
Zapisane

vazzz

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 106
    • Zobacz profil
Odp: Drożdzyca
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 30, 2011, 11:04:11 am »

Mierzyłem temperature..
Rano 36,6
Poludnie 37,2.... kurcze to chyba zle...xD
Zapisane

Mariusz

  • Gość
Odp: Drożdzyca
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 30, 2011, 06:13:55 pm »

Zmierz sobie przez cirka bau 5 dni (średnia),ale wydaje się być Ok :)
A może w tym akademiku syf jest i stąd problemy skórne (znaczy higiena kuleje) :P ;)
Może brak/za mało cuda o nazwie ATP
« Ostatnia zmiana: Sierpień 30, 2011, 06:26:53 pm wysłana przez Mariusz »
Zapisane

vazzz

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 106
    • Zobacz profil
Odp: Drożdzyca
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 31, 2011, 09:57:56 am »

A wiesz moze jak sprawdzic nadczynnosc tarczycy?:P
Wiem ze  na sile mozna sobie przypisac wszystkie objawy danej choroby i pewnie na sile moglbym miec nawet objawy parkinsona czy cos xD
 badałem teoretycznie tarczyce ale tylko TSH i wyszlo w normie i przestałem sie tym przejmowac ale jak zbadałem temperature to znowu sie zaciekawilem hehe. sporo objawow sie zgadza i nie wiem jak sprawdzic tarczyce samemu w domu (ta sama metoda da sie?)
W akademiku od roku nie mieszkałem i od tamtego czasu higiena oki:P
o ATP sie nie wypowiem :P
« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2011, 10:02:18 am wysłana przez vazzz »
Zapisane

Mariusz

  • Gość
Odp: Drożdzyca
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 31, 2011, 04:43:05 pm »

Poczytaj Broda Barnes Test Thyroid
Nadczynność temperatura powyżej 36,8 z rana według Barnes`a to już nadczynność
« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2011, 05:00:10 pm wysłana przez Mariusz »
Zapisane

vazzz

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 106
    • Zobacz profil
Odp: Drożdzyca
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 31, 2011, 04:50:37 pm »

Czytałem troche na ten temat. Pisze ze miedzy 36,4-37 jest oki. Ponizej niedoczynnosc a powyzej moze byc nadzczynnosc. Tylko wolałem sie upewnic i spytac kogos kto ma na pewno wieksza wiedze na ten temat niz ja oczywiscie jesli wogole to co napisalem wyzej jest prawda;p
Dzis rowniez mialem temp powyzej 37  popoludniu.
Zapisane

Mariusz

  • Gość
Odp: Drożdzyca
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 31, 2011, 05:08:30 pm »

A jakim termometrem sobie mierzysz ,
 pod pachą, w buzi?
Test Brody mierzy się ze 3 razy dziennie przez kilka dnie i wyciąfa średnią
zajrzyj tu http://www.drrind.com/therapies/metabolic-temperature-graph#model
« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2011, 05:17:49 pm wysłana przez Mariusz »
Zapisane

vazzz

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 106
    • Zobacz profil
Odp: Drożdzyca
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 31, 2011, 05:21:05 pm »

Mierze pod pacha. termometr rteciowy. Poszedlbym do lekarza ale tu sa tacy specjalisci ze oni profesjonalnie nic nie robia ehh.
jak tak patrze na objawy to sporo mam sporo z nadcisnienia :D
Pobudliwosc nerwowa,zwiekszona potliwosc,nietolerancja goraca, kolatanie serca, uczucie zmeczenia, utrata masy, brak apetytu, drzenie rak, ciepla i wilgota skora, bezsennosc. wczesniej potliwosc, drzenie rak, bezsennosc tlumaczylem sobie silownia  np bezsennosc dla mnie spowodowana byla zbyt duza iloscia wegli na kolacje hehe xD
Zapisane

Mariusz

  • Gość
Odp: Drożdzyca
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 31, 2011, 05:34:11 pm »

Obecnie, po osobistych doświadczeniach (jod ,suplementy typu kompleks B, witamina C, magnez ect) skłaniam się do przekonania,że większość jak nie wszystko zależne jest od dostępności energii, sprawności energetycznej organizmu. :) Reszta objawy, temperatura (skutek), o których piszesz są konsekwencją zaburzeń w elektrowni zwanej homo sapiens :)
Dlatego dla mnie dieta tłuszczowa ponad wszystkie diety ;) (gdzie temp jest o kilka kresek niższa niż u "normalnych ludzi" i tak jest dobrze- znaczy zimno nie jest) :D
Zapisane

vazzz

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 106
    • Zobacz profil
Odp: Drożdzyca
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 31, 2011, 05:45:11 pm »

Moze jestem glupi...Ale od jakiegos tygodnia wychodze  z zalozenia ze czlowiek jest przystosowany do spozywania tluszczy w wiekszych ilosciach niz trabia w TV i dlatego przerzucam sie powoli na tluste potrawy tj smalec,wieprzowina.. wegle staram sie ograniczyc jedynie do kaszy gryczanej i naturalnych produktow... Nie wiem moze to dziwne ale czlowiek mimo wszystko zostal dobrze stworzony przez nature a nie tak jak gadaja w tv (brak produkcji wit C jest w inny sposob rekompensowany) tyle ze ciezko pozbyc sie z diety produktow z glutenem, aspartanem ktore moim zdaniem powoduja rozlegulowanie organizmu. Wlasnie ostatnie 3-4 lata mojego zycia byly oglupione przez tv i wtedy sie zaczely problemy. Zobacze jak zmiana wyzywienia i ograniczenie chemicznych produktow wplynie na mnie moze za pare mies sie unormuje i zregeneruje . aktualnie pierwszy raz od daawien dawna nie myje wlosow okolo tygodnia i o dziwo nie wypadaja w takich ilosciach i nie swedzi glowa az tak (moze to jest spowodowane zazywaniem palmy). Tylko ten problem z wlosami i ogolnie oslabieniem powoduje ze szukam dziury w calym i jak Pan napisal o tarczycy to sie zaniepokoilem i nie wiem co z tym zrobic
« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2011, 05:49:18 pm wysłana przez vazzz »
Zapisane

Mariusz

  • Gość
Odp: Drożdzyca
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 31, 2011, 06:31:56 pm »

Jak chcesz możesz sobie zmierzyć temp o godz
7 (o której tam wstajesz) :)
9
12
15
przez dajmy 5 dni wyciągnąć średnią i zobaczyć jak to wygląda :)
Teraz mam 37 op ciepłej Herbatce miętowej z krzaka :)

Aby przebudować organizm pod dietę tłuszczową, gdzie węgle są ułamkiem z całości trzeba dostarczać dobre i "duże" ilości białka oraz tłuszczy, a ograniczyć Ww do niezbędnego minimum w początkowym okresie.
Powodzenia
Zapisane