Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

SMF - Just Installed!

Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 28

Autor Wątek: youtube godny polecenia i nie tylko - treningi, zdrowie i absurdy krajowe  (Przeczytany 61229 razy)

Riseman

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 617
    • Zobacz profil
Odp: youtube godny polecenia i nie tylko - treningi, zdrowie i absurdy krajowe
« Odpowiedź #135 dnia: Styczeń 06, 2018, 10:25:59 am »

Ludzie nie wyłączają myślenia tylko (moim zdaniem bardzo mądrze) myslą wyłącznie o sobie i jak tu pomimo gnębiącego nas systemu dorobić się hajsu i przebrnąć przez życie w ciszy spokoju i bezpieczeństwie finansowym. A reszta tego kotła niech się kotłuje i cmoknie nas w d. Kombinuj Polaku, całe życie kombinuj i nie przestawaj, tylko po cichu nie chwaląc się!- to moja rada dla wszystkich.
Zapisane

Arthass

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 290
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: youtube godny polecenia i nie tylko - treningi, zdrowie i absurdy krajowe
« Odpowiedź #136 dnia: Styczeń 06, 2018, 11:04:51 am »

Dlatego kolego - niestety, jakkolwiek ładnie na papierze by to nie wyglądało - uważam, że socjalizm to zły system, a przynajmniej w kontekście obecnej rzeczywistości. Socjalizm jest dla "dojrzałego" społeczeństwa. Obecnie służy on po prostu okradaniu ludzi. Jedynym skutecznym sposobem na ograniczenie koryta tym "w garniakach" jest po prostu odcięcie dopływu pieniędzy publicznych, a to da się zrobić jedynie liberalizując system państwowy i pozostawiając dysponowanie własnymi pieniędzmi każdemu człowiekowi z osobna. Naiwne jest myślenie, że system państwowy (politycy) lepiej zatroszczą się za nas o naszą przyszłość. Socjalizm ma tą wadę, że idea ta na papierze nie bierze poprawki na chciwość i korupcję samego człowieka, który tworzy system. A czynnik ten ma w zasadzie decydujący wpływ na jej funkcjonowanie. "Przetargi" wygrywa się łapówkami / po znajomości, publiczne pieniądze co krok marnotrawione są na prywatę "wybrańców".
W obecnej rzeczywistości państwowej, po prostu jedyne rozwiązanie jakie widzę to ograniczenie do minimum ingerencji systemu państwowego w życie człowieka. Nie jestem zwolennikiem samej osoby p. Korwina, bo czasem - że tak to ujmę - p*przy od rzeczy, ale rację ma w jednym - socjalizm (czy to w wydaniu PO, czy PIS) to tak naprawdę ten san syf. PO kreujące się niegdyś na "liberałów", ale tak naprawdę liberalne to oni mieli tylko podejście do spraw obyczajowych, a co mnie tak szczerze mówiąc obchodzą kwestie obyczajowe? Mnie interesuje to co bezpośrednio wpływa na moje życie, czyli kwestie dotyczące regulacji gospodarczej, wolności prowadzenia działalności gospodarczej, systemów zdrowotnych i ubezpieczeniowych. Interesuje mnie posiadanie możliwości dokonywania samodzielnego wyboru.
Podatki muszą być, choćby dla utrzymania podstawowych funkcji państwowych - zabezpieczenia naszego prywatnego majątku, utrzymaniu/rozbudowy infrastruktury drogowej, jak i samej suwerenności zewnętrznej państwa. Ale tam, gdzie jest to niezbędne. Nie potrzebuję finansować ministerstwa od spraw krzywizny ogórka, ani też publicznej-prywatnej telewizji z "misją" (chyba koszenia pieniędzy na reklamach i emitowania seriali "paradokumentalnych"). To co teraz mamy, szczególnie pod obecnym "dowodzeniem" idzie w zupełnie przeciwnym kierunku - totalitaryzmu.
Własność ziemska prywatna / nieruchomości prywatne Polaka powinna być świętością chronioną przez państwo - nie czymś na co państwo poluje. Podatki "ziemskie" od własności prywatnej Polaka? Daniny ziemskie chyba są ideą z czasów średniowiecza? Dlaczego dalej traktuje się człowieka jak chłopa pańszczyźnianego? Podatki od nieruchomości / działalności gospodarczej - jasne, za coś trzeba utrzymywać struktury państwowe. Zaraz ktoś krzyknie - "to za mało!". A ja odpowiem, że bez 1001 ministerstw do utrzymania, armii urzędników - wystarczy, nie trzeba pobierać podatków w wysokości połowy wynagrodzeń (no bo weźmy też pod uwagę, że na samym VAT-cie się nie kończy, mamy przecież setki "mikro-płatności" w życiu codziennym, tzw. "parapodatków"). No i sama kwestia uproszczenia procedur podatkowych - przeleję nawet na konto odpowiedniego urzędu te dodatkowe 50zł, byle nie siedzieć bezsensownie nad stertami "zeznań" (lol, sama nazwa brzmi jak przesłuchanie), formularzy, kwitków - co, gdzie, kiedy, po co, niedługo będą chcieli zajrzeć w moje najgłębsze otwory  ;)
Już nawet nie wspominam o zwolnieniach z podatków dla najbiedniejszych, bo to "wyższy poziom". Gnębienie najbiedniejszych naprawdę w dłuższej perspektywie nie daje niczego korzystnego - co najwyżej wzrost "szarej strefy", no ale chciwy traci dwa razy.

Temat bardzo obszerny, i to pewnie na oddzielne forum. Ja natomiast w skrócie jestem za oddaniem losu i wyboru w ręce obywatela i przeciwko tzw. "państwu opiekuńczemu" (opiekuje się, głównie swoimi protegowanymi od utrzymywania statusu quo :) Przekonałem się, że socjalizm w wydaniu tego kraju zawiódł już wiele razy, skończył się także śmiercią członka najbliższej rodziny, ale to odrębna historia, na odrębna książkę.

Riseman

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 617
    • Zobacz profil
Odp: youtube godny polecenia i nie tylko - treningi, zdrowie i absurdy krajowe
« Odpowiedź #137 dnia: Styczeń 06, 2018, 12:10:11 pm »

Ładne słowa, piękne nadzieje. Zgadzam się z Tobą i na tym koniec, wracam do bycia "robotem" , bo nic innego nie mogę zrobić. Jak zorganizujesz jakąś rewolucję to daj znać, wesprę Cię!

Pozdrowienia od prawdziwego Polaka realisty, który nie żyje złudzeniami :-X.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2018, 12:18:53 pm wysłana przez Riseman »
Zapisane

Arthass

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 290
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: youtube godny polecenia i nie tylko - treningi, zdrowie i absurdy krajowe
« Odpowiedź #138 dnia: Styczeń 06, 2018, 01:12:43 pm »

Pozostał jeszcze ten szczątkowy mechanizm wpływu na system w postaci głosowania. Oczywiście, najpierw trzeba mieć na kogo głosować, ale już tak nieśmiało pojawiają się opcje o bardziej liberalnych poglądach.

Wolę żyć złudzeniami, że można, niż popaść w totalne rozgoryczenie i defetyzm. Nie po to walczyli moi przodkowie, bym tak łatwo oddawał to co mnie się należy - bo ten kraj należy się każdemu, kto się urodził na tej ziemi. Dopóki oddycham, nie tracę nadziei. Jednak nic nie można zmienić, jeśli ludzie nie widzą potrzeby / nie chcą myśleć samodzielnie ani też zmienić niewolnicze myślenie, że "państwo ma się nimi opiekować i za nich myśleć". Niestety, widzę wręcz aż opór sporej części jednostek przed uświadomieniem sobie pewnych faktów - bronią się czasem przed tym zaciekle. Tylko, że udawanie nie zmieni rzeczywistości. Nie ma nic za darmo. A szczególnie jak jest dostarczane w ramach ogromnego, zorganizowanego systemu. "Nothing costs more than something that's free."
Myślę, że potrzeba jeszcze przynajmniej kolejnego pokolenia po mnie, zanim do ludzi zaczną docierać pewne fakty. Choć to zależy w dużej mierze, jak skuteczne system "edukacji" będzie ogłupiał i oduczał myślenia społeczeństwo. Ja nadal widzę, też wśród mojego pokolenia, umysły przesiąknięte mocno propagandą. Nie rozumie się różnicy między system władzy, a ojczyzną, między przedstawicielami władzy, a krajem, między patriotyzmem, a służalstwem wobec system władzy. Nie po to Polacy walczyli o wolność, by teraz być niewolnikami we własnym kraju. Trzeba mieć trochę godności też, a tego również często brakuje ludziom. Wolą wygodnictwo, zadekowanie się gdzieś na socjalu i liczenie, że ktoś inny będzie na nich zarabiał.
To tylko ładne słówka, tak czy inaczej... Nikt przecież obecnie nie wierzy w idee, podstawowe wartości człowieka jak prawo do wolności, z którym się rodzimy. Wszelkie parady "patriotyczne" w TV to szopka dla mas, czyż nie? Mas lubiących patos, a jednocześnie czującym w głębi gorzki posmak hipokryzji jaki się za tym kryje?
Dla mnie patriotyzm to jest działanie na rzecz dobra człowieka, każdego który się tutaj urodził. I to czynię, kiedy mam okazję - taka moja mała, patriotyczna misja realizowana każdego dnia. Polskę tworzą ludzie, Polska to każdy z nas - wbrew temu co starają się nam wmawiać "panowie w garniakach", wycierający sobie patriotyzmem gębę.
Ile byśmy nie pisali, to temat można wałkować na różne strony.

Powiem tylko tyle, że właśnie "panom w garniakach" zależy, by ludzie zatracili wolę, duszę na rzecz narzucanego przez nich "realizmu". "Bez serc, bez ducha, to szkieletów ludy".
Nie mam aspiracji politycznych, chcę pomagać ludziom na inne sposoby. Rewolucja jednak lepsza jest w formie procesu zachodzącego w świadomości ludzi, niż krwawych rozwiązań siłowych, które "pożerają swoje dzieci". To ostatnie, to już ostateczność - miejmy nadzieję, że nie stanie się kiedyś koniecznością. Życie człowieka jest zbyt cenne.

Tak czy inaczej, pozdrawiam Polaka realistę. Wrogiem niech będą chore, niszczące człowieka idee - nie rodacy.

barney1234

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3608
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: youtube godny polecenia i nie tylko - treningi, zdrowie i absurdy krajowe
« Odpowiedź #139 dnia: Styczeń 06, 2018, 05:18:45 pm »

SZACUN dla ludzi jak Pudzian którzy sobie z życia zabawę zrobili. Dorobił się dużych pieniędzy nikomu nie liżąc doopy. 

Riseman czy Ty znasz dobrze to środowisko? czy Ty myślisz, że każdy może sobie na to pozwolić? teraz sobie pomyśl w jakich kręgach musiałbyś się obracać i jaką kasę posiadać na rozwój takiej muskulatury - podobno ci z pierwszych stron gazet wbijają towar nawet za 20tys/mies (a może zasponsorujesz mi towar za 5 koła, sorry za sarkazm ale trudno to inaczej przedstawić) - każdy komuś w życiu doopsko liże, pytanie tylko jak głęboko
ludzie sportu z TV to nie osoby z przypadku, oczywiście rodzynek może się zdarzyć - to samo tyczy się polityków, biznes-złodziei i ludzi wpływowych - jak to powiedział red.Latkowski przy Amber Gold, że żeby zrobić porządek to Trójmiasto powinien zrównać bombowiec bo koligacje rodzinne są tak mocne, że zawsze znajdzie się jakiś wujek czy ciotka

w latach 80 za młodego byłem sąsiadem na osiedlu paru kulturystów, to była elita oderwana od rzeczywistości - z przeciętnym człowiekiem mieli mało wspólnego pod każdym względem - szerokie kontakty, zabawy, panienki, próżniactwo to Twoi bohaterowie
jak słyszę sportowców w TV jakie to wielkie koszty ponieśli dochodząc do sukcesów to na wymioty się zbiera - jak się dogłębnie poczyta niektóre życiorysy to puzzle się same układają
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2018, 05:22:14 pm wysłana przez barney1234 »
Zapisane
trening po 50-tce

Riseman

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 617
    • Zobacz profil
Odp: youtube godny polecenia i nie tylko - treningi, zdrowie i absurdy krajowe
« Odpowiedź #140 dnia: Styczeń 06, 2018, 06:14:15 pm »

Arthass, to że nasi przodkowie walczyli i ginęli za nasz kraj jest sprawą oczywistą i chwalebną, ale nie możesz porównywać tego do obecnie panującej sytuacji. Wtedy byłą wojna i oni walczyli z wrogiem najeźdźcą i to że biegali i strzelali do hitlerowskich śmieci działało wyłącznie na ich korzyść. Co możemy teraz zrobić? Skrzyknąć się przez internet i obalić rząd? Pierwszy mail jakiego wyskrobiesz na ten temat i już jesteś obserwowany przez służby drugi i siedzisz w pace. Teraz to Polska jest przeciw Polakom. Polski policjant mnie wsadzi jak się przeciwstawię władzy, Polskie wojsko spacyfikuje hordę idącą na Wiejską.
Niestety nie możemy nic. A wybory to już od lat są szopką na pokaz, ruskie nam głosy liczą HAHA!
Zapisane

Riseman

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 617
    • Zobacz profil
Odp: youtube godny polecenia i nie tylko - treningi, zdrowie i absurdy krajowe
« Odpowiedź #141 dnia: Styczeń 06, 2018, 06:25:55 pm »

Barney, pewnie że każdy komuś liże. Ja na przykład się podlizywałem przez wiele lat szefowi żeby podwyżki dawał, ale z tym już koniec. Taki Pudzian też pewnie miał na początku sponsora którego musiał słuchać jak piesek, ale odkąd jest najsilniejszym człowiekiem świata to inni go wszędzie zapraszają i mu liżą żeby sobie oglądalność nabić. Na bank jest panem swojego losu i na bank jest taki bogaty że już do żadnego KSW  się pchać nie musiał ale to zrobił i zrobił to w dobrym stylu.

Podejrzewam że za to że się pokaże na ich gali to oni wszystkie koksy dostarczają mu za darmo i jeszcze opłacają treningi i dojazdy z pocałowaniem ręki. Ja pierwszą galę KSW obejrzałem z ciekawości co taki koks jak Pudzian może zrobić z prawdziwym fighterem, bo wcześniej się w ogóle tym nie interesowałem i wielu moich znajomych ma podobnie więc jesteśmy przykładem że to KSW potrzebuje takiego Pudziana i wejdzie mu na każdą głębokość w d żeby tylko ludzie pay per view zapłacili.
Zapisane

barney1234

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3608
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: youtube godny polecenia i nie tylko - treningi, zdrowie i absurdy krajowe
« Odpowiedź #142 dnia: Styczeń 06, 2018, 07:44:19 pm »

Riseman ale mi całkiem o co innego chodzi - krótko pisząc chodzi o to by te plusy nie przesłaniały nam minusów
Zapisane
trening po 50-tce

ambroziak

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 28372
    • Zobacz profil
Odp: youtube godny polecenia i nie tylko - treningi, zdrowie i absurdy krajowe
« Odpowiedź #143 dnia: Styczeń 07, 2018, 08:35:23 am »

Na marginesie... pierwszym sponsorem Pudziana był Olimp, a ja aranżowałem ten kontrakt. Pudzian to mocna osobowość i nigdy nie był potulny. Ale Prezes to tolerował, bo zawsze żywił wobec Niego sympatię. 
Zapisane

Zbyszko Tarczewski

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 9052
    • Zobacz profil
Odp: youtube godny polecenia i nie tylko - treningi, zdrowie i absurdy krajowe
« Odpowiedź #144 dnia: Styczeń 08, 2018, 07:12:46 am »


Do dzisiaj pamiętam jak nauczyciel historii z liceum powiedział, że moja praca zawierała informacje jakich nie było na żadnym oddanym sprawdzianie, różne interesujące ciekawostki, ale... przyznał, że musi oceniać prace pod względem odgórnych wytycznych. Gdybym, jak reszta klasy, przepisał formułki ze ściągi wpasowujące się w wytyczne programu, dostałbym ocenę o stopień wyższą - za kompletny brak myślenia i właśnie bezrefleksyjne "odtwarzanie" danych. To system edukacji, który programuje społeczeństwo do bycia robotami, zamiast uczyć myśleć.

na maturze z matmy doslalem 4+

tylko dlatego ze poszedlem innym tokiem rozumowania niz utarty - reszta calkowicie zgodna z wytycznymi

trzeba bylo podchodzic do ustnej - tam 5 ale stres dodatkowy oraz niesmak zostal ...
Zapisane

Zbyszko Tarczewski

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 9052
    • Zobacz profil
Odp: youtube godny polecenia i nie tylko - treningi, zdrowie i absurdy krajowe
« Odpowiedź #145 dnia: Styczeń 08, 2018, 07:18:32 am »

Pudzian to mocna osobowość i nigdy nie był potulny.

to zreszta widac dalej w wypowiedziach chodzby o imigrantach
Zapisane

barney1234

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3608
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: youtube godny polecenia i nie tylko - treningi, zdrowie i absurdy krajowe
« Odpowiedź #146 dnia: Styczeń 08, 2018, 08:03:48 am »

dla tych co wierzą w dyrdymały i garbate aniołki - pokłosie sportu
https://www.pudelek.pl/artykul/122992/63-letni_tajner_z_opalona_dziewczyna_pozuje_na_sciance_zdjecia/

dlaczego te młode dziewczyny nie zakochują się w biednych emerytach?
Zapisane
trening po 50-tce

barney1234

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3608
    • Zobacz profil
    • Email
Zapisane
trening po 50-tce

barney1234

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3608
    • Zobacz profil
    • Email
Zapisane
trening po 50-tce

barney1234

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3608
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: youtube godny polecenia i nie tylko - treningi, zdrowie i absurdy krajowe
« Odpowiedź #149 dnia: Luty 15, 2018, 02:58:14 pm »

nowe trendy w kulturystyce   ;D
https://www.youtube.com/watch?v=6MzIcOrMrpQ
Zapisane
trening po 50-tce
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 28