Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

SMF - Just Installed!

Autor Wątek: Piosenki na imieniny  (Przeczytany 1782 razy)

Magareth

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Piosenki na imieniny
« dnia: Październik 10, 2017, 11:24:18 am »

Moja babcia organizuje imieniny i poprosiła mnie o przygotowanie płyty z muzyką, która będzie cicho lecieć w tle. Z racji, że gośćmi będą jej trzy koleżanki w wieku babci oraz ja i mama, postanowiłem przygotować płytę z muzyką z lat ich młodości żeby przywołać miłe wspomnienia. Pomyślałam, że może na forum są jacyś miłośnicy polskiej muzyki z lat 50-tych i pomogą mi w doborze repertuaru. Jeśli znacie jakieś tytuły, to będę wdzięczna za podzielenie się nimi.

Dzień Kobiet w Polsce i na świecie
Dzień Kobiet, nieco inaczej niż większość tego rodzaju świąt, jest wydarzeniem międzynarodowym, ustanowionym już w roku 1910 na cześć wszystkich kobiet, które włączyły się w walkę o równouprawnienie płci pięknej. W naszym kraju dzień ten jest obchodzony powszechnie od roku 1993. Wypada 8 marca, imieniny tego dnia obchodzi Jan i Beata.

Kilka słów o przeszłości
Jak się pewnie domyślacie, obchodzenie Dnia Kobiet nie jest niczym nowym. W zasadzie od samego początku istnienia cywilizacji szacunek do płci pięknej był w pewien sposób eksponowany. Obchodzone w starożytnym Rzymie Matronalia to jedno ze świąt, które zachowało się w zapiskach historycznych i jest uważane za pewnego rodzaju pierwowzór współczesnego dnia kobiet.

Natomiast jeśli chodzi o nowożytny Dzień Kobiet, wywodzi się on z różnego rodzaju ruchów robotniczych w Stanach Zjednoczonych i Europie. Mówi się, że na początku miał on upamiętniać kobiety, które poświęcały się walce o równouprawnienie, ale jak było naprawdę – tego już dziś trudno się doszukać.

Pomysły na prezenty
Prezenty kojarzą nam się z takimi okazjami jak urodziny czy imieniny, ale również na Dzień Kobiet wręcza się ważnym w naszym życiu kobietom drobne podarki. Znana nam dzisiaj forma obchodzenia tego święta to przede wszystkim prezenty. Tego dnia bardzo rzadko organizowane są większe imprezy, bo nie ma takiego zwyczaju, dlatego swój szacunek mężczyźni wyrażają na ogół drobnymi podarunkami.

Nieprzerwanie popularne są kwiaty, ale też nie są one na pewno jedyną formą podarunków. Równie atrakcyjne są wspólne wyjścia do kina, ale każda kobieta na pewno przyzna, że najciekawsze są niespodzianki i nieszablonowe pomysły, dlatego nie będziemy tu już więcej podpowiadać.
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2017, 06:31:26 pm wysłana przez Magareth »
Zapisane

Riseman

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 617
    • Zobacz profil
Odp: Piosenki na imieniny
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 10, 2017, 04:38:24 pm »

"przepijemy naszej babci domek cały" albo "ostatnia niedziela"
Zapisane

mr.nobody

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 417
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Piosenki na imieniny
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 11, 2017, 10:05:20 pm »

peja
Zapisane

ambroziak

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 28371
    • Zobacz profil
Odp: Piosenki na imieniny
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 12, 2017, 08:14:32 am »

Cypis!
Zapisane