Na tej stronie znajdziesz najciekawsze artykuły o najwartościowszych suplementach i najskuteczniejszych lekach, wpływających na tężyznę fizyczną, estetykę ciała i stan zdrowia osób aktywnych fizycznie

Notifications
Clear all

Klastry Y-DNA Polski wg. Grochowalski et al. 2020

1 Posty
1 Users
0 Reactions
361 Widok
(@tomenable)
Posty: 6
Active Member
Rozpoczęcie tematu
 

Wątek na starym forum - https://slawomirambroziak.pl/forum/index.php?topic=5497.0

Zrobiłem taką mapę na podstawie suplementów do publikacji Grochowalski et al. 2020 "Y-Chromosome Genetic Analysis of Modern Polish Population":

https://www.frontiersin.org/articles/10.3389/fgene.2020.567309/full

Nadałem klastrom nazwy od regionów historycznych zamiast wzorować się na nazwach z Table S1. (które przeważnie pochodzą od nazw miejscowości). Mapa poniżej (zrobiona z pomocą [url= https://www.mapchart.net/poland.html ]mapchart.net[/url]) - małymi kolorowymi kwadraty oznaczyłem te powiaty, dla których brak danych w Tabeli S1, ale które przyporządkowałem do sąsiednich klastrów na podstawie dużego prawdopodobieństwa:

Table S1. The list of clusters containing the information about the cluster number to which appropriate county as well as the name of geographic region were assigned.

^^^
Klastrom z Ziem Odzyskanych przypisałem też swoje oznaczenia klastrów zrobione przeze mnie w 2019 na podstawie danych o pochodzeniu ludności ze spisu 1950:

Dendrogram (clustering) dla powiatów Ziem Odzyskanych na podstawie danych ze spisu ludności z 1950 roku (pytanie o miejsce zamieszkania przed wojną):

This topic was modified 2 lata temu 2 times by Tomenable
 
Opublikowany : 23/07/2022 3:42 pm
Udostępnij: