Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

SMF - Just Installed!

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Pokaż wątki - waxman

Strony: [1]
1
W zdrowym Ciele / peptyd natriuretyczny typu C
« dnia: Maj 05, 2020, 03:16:54 pm »
Mam pytanie :) czy kiedykolwiek zetknął się Pan z jakimś lekiem dostępnym na rynku lub produktem ziołowym potrafiącym podnieść poziom/ aktywować coś takiego jak "C-type natriuretic peptide" w skrócie (CNP) po polsku peptyd natriuretyczny typu C


2
Laboratorium urody / Zmarszczki mimiczne: zapobieganie/ likwidacja
« dnia: Styczeń 01, 2020, 02:25:46 pm »
Jakie substancje są w stanie zapobiegać lub zmniejszać widoczność zmarszczek mimicznych powstających na skutek ruchu mięśni (mam tu na myśli te na czole, w okolicy oczu i ust). Szukam substancji działających na mięśnie, których długoterminowe stosowanie ich nie osłabi. Znalazłem:

Botox - powoduje zahamowanie uwalniania acetylocholiny.
Argirelina - spowolnienia wytwarzania acetylocholiny, zapobiega kurczeniu się mięśni.
peptyd z jadu trwożnicy Waglera - hamuje nikotynowe receptory acetylocholiny
Jad pszczeli - mało informacji o dzianiu,  wywołuje stan zapalnym i próbuje go zwalczyć. Aby to zrobić m.in rozszerzają sie naczynia krwionośne, dany obszar jest dzięki temu bardziej dotleniony i dożywiony

Wszystkie cztery wydaja się działać na acetylocholinę
"Sygnały elektryczne przechodzą z nerwów do mięśni, co powoduje skurcz mięśni. Wiadomości te są wysyłane za pomocą substancji o nazwie acetylocholina. Toksyna botulinowa blokuje działanie acetylocholiny, powodujące skurcz mięśnia, po podaniu leku mięsień rozluźnia się." Długotrwałe blokowanie acetycholiny może powodować trwałe osłabienie lub uszkodzenie mięśni." Moje zastrzeżenia wynikają z tego, że mięsień z powodu nie używania (brak sygnału z racji blokowania acetylocholiny) zaczyna zanikać. Czy moje obawy są słuszne?

adenosine Znalazłem również miejscową adenozynę która wydaje się działać zupełnie inaczej niż wszystko co jest zalecane na zmarszczki mimiczne. Stosowana miejscowo nie wywołuje skutków ubocznych. Ma najniższą skuteczność ze wszystkich wymienionych. Jednak może ktoś o niej słyszał i wie na jakiej zasadzie likwiduje zmarszczki mimiczne?. Wiem, że niski poziom adenozyny powoduje skurcz a wysoki rozkurcz. Zainteresowała mnie ze względu na to, że chyba jako jedyna nie likwiduje zmarszczek mimicznych na skutek porażenia mięśnia lub blokowaniu acetylocholiny i nawet ma pewne pozytywne korzyści na pracę mięśni i fibroblastów.

3
Laboratorium urody / Powiększanie penisa w dorosłym życiu ?
« dnia: Wrzesień 13, 2019, 04:43:42 pm »
Temat kilka razy już pojawił się na tym forum... głównie związany z żelami DHT. Otóż mam zapas żelu 12% DHT na około 5 miesięcy i wpadłem na pomysł by przetestować czy DHT w połączeniu np z ekspanderem może trwale wydłużyć członka. Wymyśliłem  aby najpierw spróbować aktywować receptory w penisie. Mój sposób: przez miesiąc brać suple l-karnityny i wcierać żel na bazie l-karnityny w penisa. Kupiłem dwa rodzaje l-karnityny: Winian karnityny (LCLT) - który pobudza receptory androgenowe i Acetylo L-karnityna (ALC, ALCAR) którego skuteczność w chorobie Peyroniego udowodniono naukowo (mam lekko zakrzywianego penisa to chodziarz go naprostuje). Dzienna dawka 1000mg Acetylo L-karnityny + 1200mg Winianu karnityny. Żel własnej roboty około 7% Acetylo L-karnityny + 7% Winianu karnityny rozpuszczone w żelu aloesowym.
Myślicie, że taki sposób pobudzenia receptorów ma szanse się udać?
Gdzieś na zagranicznym forum czytałem by przez miesiąc brać finasteryd -obniżyć dht i tym samym uwrażliwić receptory androgenowe, miesiąc dht i taki cykl powtarzać kilka razy. Nie było to poparte żadnymi badaniami naukowymi. Gdzie indziej czytałem, że ktoś stosował żel DHT przez 7 miesięcy bez efektów, ale potem robił tak że tydzień dht, 1 tydzień bez dht i bez seksu/masturbacji - cykl powtarzał kilka miesięcy i zaczęły się pojawiać efekty.
Oczywiście jak rozpocznę eksperyment to mogę prowadzić na bieżąco dziennik opisujący rezultaty.
Nie mam innego zastosowania dla tego żelu, a zawsze lepiej 2 cm więcej niż mniej. Więc jak?, są szanse ?

4
Legalne Anaboliki / Zwiększyć czułość receptorów androgenowych
« dnia: Wrzesień 08, 2019, 12:06:20 pm »
Czy są jakieś suplementy dzięki którym nasze receptory androgenowe będą bardziej wyczulone na testosteron lub ich ilość się zwiększy?. Wiem, że zmniejszona ilość testosteronu powoduje, że receptory są bardziej wyczulone. Jednak jak testosteron rośnie w górę ich czułość i tym samym zdolność do wychwytywania testosteronu się zmniejsza. Podobno l-karnityna zwiększa o kilkanaście procent czułość receptorów androgenowych nie zmniejszając ilość testosteronu.
Czy znacie więcej sposobów?

5
Całkowicie przez przypadek, przeglądając zagraniczne fora natrafiłem na wypowiedź pewnej osoby która rok temu zaczęła przyjmować Fuleren C60 i aż mi się wierzyć nie chciało w to co czytałem. Tak wychwalał ten środek: lepsza kondycja, lepszy sen a nawet niewielkie odrastanie włosów i wiele więcej. Myślałem że to jakiś marketingowy suplement bo nazwa nic mi nie "mówiła", ale po wpisaniu w google "Fuleren C60" mocno się zdziwiłem. Z tego co zrozumiałem jest to alotropowa odmiana węgla. Natrafiłem na badania w których chciano sprawdzić toksyczność  C60 na organizmy żywe. Naukowcy w ten sposób nie tylko udowodnili że C60 jest całkowicie bezpieczny, ale zauważyli że szczury karmione C60  żyły aż 66 miesięcy, co stanowiło 90% dłużej niż w grupie kontrolnej, która żyła 14-38 miesięcy.
Co ciekawe leczenie C60 trwało do osiągnięcia przez szczury 17 miesiąca życia, a mimo to żyły średnio 90% dłużej.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3816026/
Źródło https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22498298
Na innej stronie wyczytałem że szczury przyjmowały C60 przez 7 dni codziennie, a potem  tylko jedną dawkę co 2 tygodnie przez 17 miesięcy. Naukowcy nie potrafili wyjaśnić jak dawki przyjmowane w tak dużych odstępach czasu mogą  tak mocno wydłużyć życie. Prawdopodobnie C60 zawdzięcza to temu że pozostaje w dwuwarstwach lipidowych komórkach i mitochondriach, wykonując swoją pracę neutralizującą ROS przez tygodnie lub miesiące - cokolwiek to znaczy... Co ważne c60 podawano razem z oliwą, być może c60 pomaga transportować substancje w trudno dostępne miejsca i to dzięki połączeniu c60 z oliwą można wydłużyć życie
C-60:
-wykazuje 172 razy większą moc antyoksydacyjną niż witamina C,
-jest katalitycznym zmiataczem rodników -  zdolnym do ponownego cyklu i powtarzania swojej aktywności w kółko!
-może przywracać mitochondria do młodszego wieku
- dzięki swojej budowie zmniejsza stan zapalny w organizmie na poziomie molekularnym i komórkowym. Chociaż jego mechanizm nie jest jeszcze w pełni zrozumiały, wydaje się, że C60 chwyta wolne rodniki za pomocą dodatnich / ujemnych ładunków elektrycznych, w istocie „usuwając” stres oksydacyjny.  Rozmiar cząsteczki C60 jest taki, że idealnie pasuje  do uzwojenia DNA  i przyczepia się do niego, chroniąc go przed grupami metylowymi, które degradują i neutralizują DNA
- Inne badania wykazują, że właściwości C60 obejmują aktywność przeciwwirusową , działanie ochronne nerwów , zapobieganie zapaleniu kości i stawów, zapobieganie oporności na insulinę , właściwości przeciwbakteryjne, przekracza barierę krew/mózg


Czy ktoś ma jakiekolwiek bardziej szczegółowe informacje na temat wpływu C60 na ludzi ?

6
Coś dla osób które szukają sposobów na odbudowę kości lub nieoperacyjne wydłużenie kończyn. Lekarze opracowali matematyczny model: jak, gdzie, z jaką częstotliwością, pod jakim kątem i z jaką siłą należy wywierać ucisk na kość aby organizm zaczął tworzyć w konkretnym miejscu nową kość. Są to jedynie badania (co ważne in vivo czyli na żywych organizmach), ale dają nadzieje że za kilka/kilkanaście lat  tego typu sposoby na tworzenie nowych struktur kostnych będą dostępne dla wszystkich.
Pełny artykuł po angielsku: https://www.nature.com/articles/s41598-019-42378-5


7
W zdrowym Ciele / Szukam osób które robiły LSJL
« dnia: Grudzień 02, 2018, 06:57:09 pm »
LSJL ma polegać na tym, że ściskamy kości i dzięki temu rośniemy nawet w wieku 35 lat.

Od około 4 lat interesuję się poszukiwaniem metod zwiększenia wzrostu u dorosłych ludzi. Na LSJL natrafiłem już na samym początku, ale uznałem to za nierealny sposób wydłużania kończyn. Teraz zmieniłem zdanie. Okazało się, że boczne ściskanie kości może wydłużyć kości.
Poszukuję kontaktu z osobami które eksperymentowały w domu z LSJL. Nawet jeśli nie udało Ci się urosnąć to i tak proszę o kontakt, jestem ciekaw jaką techniką wykonywaliście LSJL.
na wpadek gdybym nie odpowiedział na tym forum:
mój e-mail: pubmyemail@gmail.com

dla ciekawskich... tak wygląda urządzenie LSJL w wydaniu naukowym. Tu prezentacja w okolicy kolana na manekinie.  Wystarczą 3 minuty (ściskania) dziennie przez kilka tygodni by wywołać proces tworzenia kości


8
Legalne Anaboliki / Kudzu w postaci 'pod język'
« dnia: Marzec 20, 2018, 03:38:28 pm »
Witam,
Pewne preparaty, głownie hormony przyjmuje się czasami w postaci "pod język" by ominąć przewód pokarmowy i trafić przez błony śluzowe bezpośrednio do krwi. W internecie widziałem również ziołowe suplementy diety w postaci kropli lub spreju. Szukałem w podobnej postaci wyciągu z Kudzu, ale są tylko tabletki zawierające sproszkowany korzeń Kudzu lub/i wyciąg. (Kiedyś w USA był dostępny spray z Kudzu, ale obecnie brak). Czy jeśli zawartość kapsułki będę trzymać pod językiem do czasu rozpuszczenia to czy składniki Kudzu mają szansę przeniknąć przez błony śluzowe? Czy koniecznie musi to być specjalna postać kropli lub spreju.Strony: [1]