Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

SMF - Just Installed!

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - ambroziak

Strony: [1] 2 3 ... 1903
1
Stanisławie, nie widzę sensu przypisywania palatalizacji do haplogrup.

2
plz282

Można powiedzieć, że prahistoryczna Polska sięgała do linii Złotej Lipy, gdyż mnie więcej do tej rzeki rozciąga się hydronimia zachodniosłowiańska. Dlatego na Złotej Lipie Labuda wyznaczył wschodnią granicę terenów Lędzian, czyli Lachów - protoplastów Polaków.

3
"Wtedy wydaje się, że ogólnosłowiański powinien się wytworzyć w rejonie, gdzie Bałtowie czy Bałtoidzi sąsiadowali z Irańczykami i Trakami, co sugeruje, niestety, tereny na wschód od Polski, gdzieś w rejonie Dniepru, Bohu i Dniestru (np. lasostep zachodnioukraiński i jego okolice)."

Na obszarze historycznej Galicji, gdzie lokalizują ojczyznę słowiańską Udolph i lejdejska szkoła indoeuropeistyczna, Słowianie mieli zarówno kontakt z Dakami, gdyż hydronimia karpacka jest w dużej mierze wg Milewskiego dacka, jak też Irańczykami, którzy zamieszkiwali w Chotyńcu.

A to podobieństwo prasłowiańskiego do bałtyckiego to bajki Pacierza, który próbuje rozmyć fakt braku starej słowiańskiej hydronimii na Podnieprzu. Każdy prajęzyk indoeuropejski był podobny do języków bałtyckich, gdyż gałąź bałtycka jest najbardziej konserwatywna względem stanu praindoeuropejskiego. 

4
No, to wyjaśnia, skąd u tego osobnika karpacka linia ojcowska.

5
No tak, cały czas niektórzy się nad tym zastanawiają, a przecież odpowiedź jest wpisana już w samo zjawisko fluktuacji alleli: "przypadkowe, niedające się przewidzieć, odchylenia od wartości średniej zmiennej losowej, podlegającej stochastycznym zmianom w czasie i nie wykazujące żadnej tendencji."

I chociaż zmiany frekwencji haplotypów, niebędące efektem dryfu genetycznego (migracje, wojny, zarazy, wzrosty demograficzne, wymiany elit itp.), genetycy są zwykli nazywać "nielosowymi", to przecież w rzeczywistość wszystko są to zdarzenia losowe. 


6
No tak, widzisz, to jest przestroga dla tych, którzy próbują przypisywać R1b do kentum, a R1a do satem.

Wygląda to podobnie w przypadku języków romańskich... łacina była kentum, a włoski jest satem.

Ogólnie klasyfikacja kentum/satem nie ma żadnego znaczenia dla współczesnej indoeuropeistyki.

7
Skromny i Horus zidentyfikowali to miejsce i czas jako kulturę czarnoleską. Ale chyba ogólnie niewiele wiadomo o tej kulturze. Może Horus tu wpadnie, to coś więcej dopowie.

Ten facet z Weteby wygląda autosomalnie jak Zachodni Słowianin. I oczywiście ma dryf bałtosłowiański. A jego słowiańska linia ojcowska to oczywiście miejscowa - karpacka.

Miło, że Ognik się uaktywnił po długiej przerwie. 

8
Legalne Anaboliki / Odp: VIDEO Megabol
« dnia: Maj 23, 2024, 06:27:49 pm »
Super! Czekamy na przysiady...

9
Dawno, dawno temu... / Odp: Bałtowie Zachodni, Prusowie, Jaćwingowie
« dnia: Maj 22, 2024, 02:41:31 pm »
Zachodniosłowiański ród N-Y6075 to rodzima polska linia ojcowska, której ostatni wspólny przodek, wg algorytmu SNP Tracker, żył w północnowschodniej Polsce w epoce żelaza, ok. 30 BCE.

10
no prosze jaki ciekawy watek sie zrobil

Fakt! Urolityny to bardzo ciekawy temat.

11
O, to super!

12
Jeżeli chodzi o S24902, to musimy zwrócić uwagę na fakty przedstawiane przez algorytm SNP Tracker...

Ostatni wspólny przodek współczesnych linii S24902 żył ok. 2500 BCE gdzieś w okolicy środkowozachodniej Polski. Natomiast ostatni wspólny przodek linii YP4078, do której należą wszyscy Polacy, Białorusini i Ukraińcy rodu S24902, żył ok. 100 BCE w środkowowschodniej Polsce.

Tak więc S24902 to nasza rodzima, polska linia rodowa.   

13
Taaa... Turbogermanie są gorsi od Turbosłowian.


14
Sądzę, że chodzi o wytworzenie urolityn z ellagotanin granatu, gdyż tego przekształcenia dokonuje flora bakteryjna. Urolityny działają silnie anabolicznie poprzez receptory androgenowe, o czy pisałem w tym artykule:

https://slawomirambroziak.pl/granatowa-ostaryna/

15
Chyba doraźnie też zwiększa poziom tlenku azotu...

Strony: [1] 2 3 ... 1903