Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

SMF - Just Installed!

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - ambroziak

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 1800
31
Dawno, dawno temu... / Odp: Pochodzenie i praojczyzna Słowian
« dnia: Maj 27, 2023, 08:25:10 am »
Jeszcze odnośnie sprawy dezinformacji pochodzących od Maurycego... Wyżej jedną z nich sprostowałem tak:

Dezinformacja:

"W k. ceramiki sznurowej przeważały pochodne R1a > R-CTS4385 ale też R1b-L51 i I2a-M223 - brak kontynuacji u współczesnych Słowian!"

Sprostowanie:

Jest kontynuacja we wszystkich tych liniach pośród współczesnych Słowian i Polaków z bazy YFull.

Ale sprostowania wymaga fakt, że z kultury ceramiki sznurowej z terenu Polski mamy też próbkę pcw250 R1a R-Z645, którą Maurycy pominął intencjonalnie lub przez nieuwagę.

No ale przecież to taki drobiazg, takie bzdety Ambrona! Niemniej drobiazg dość kłopotliwy dla Maurycego i fana jego teorii, Ingvara, gdyż... sznurową linię ojcowską Z645 kontynuuje obecnie ponad 50% Polaków!   

 

32
Ingvar:

"P. S. SNP Tracker nie może być geograficzną wyrocznią."

A YFull może...? Pytam, bo Maurycy posługuje się głównie YFull.

A wg YFull data mutacji definiującej haplotyp U106 to 4800 ybp. Przy czym najstarsze, wykryte u Polaków mutacje poniżej U106, których jest kilka niezależnych, czyli odgałęziających równoległe ojcowskie linie rodowe, datowane są przez YFull na 3400 ybp. Natomiast data mutacji definiującej uznawany przez Maurycego za typowo słowiański haplotyp S18681 wg YFull to też 3400 ybp. Przy czym dzisiaj Polaków z mutacjami poniżej U106 jest więcej, niż z mutacjami poniżej S18681.

Nie widzę więc nic, co miałoby przemawiać za tym, że S18681 jest bardziej rdzennym rodem polskim, niż U106.   

33
Legalne Anaboliki / Odp: AndroMass plus czaga
« dnia: Maj 26, 2023, 12:10:41 pm »
Ponieważ ruszyłem z testem w sobotę, mam już pierwsze spostrzeżenia. Później o nich napiszę.

34
Dawno, dawno temu... / Odp: Genomic history of present-day Poland
« dnia: Maj 26, 2023, 12:07:34 pm »
No ale populację, od której będzie odbiegało kilka wartości odstających, trudno będzie opatrzyć przedrostkiem rest-.

35
Legalne Anaboliki / Odp: AndroMass plus czaga
« dnia: Maj 26, 2023, 09:20:24 am »
Od wielu lat, z myślą o ochronie stawów, wykonuję "trening emerycki" mojego pomysłu...

Trenuję 6 dni w tygodniu:

poniedziałek - klatka
wtorek - barki, triceps, biceps
środa - najszerszy grzbietu
czwartek - barki, triceps, biceps
piątek - klatka
sobota - barki, triceps, biceps

1 seria na każdą grupę, 200-300 powtórzeń, mały ciężar lub opór. 

36
Dawno, dawno temu... / Odp: Pochodzenie i praojczyzna Słowian
« dnia: Maj 26, 2023, 08:35:01 am »
W sprawie wypowiedzi Maurycego, które zreferowałem na blogu, musi Ci wystarczyć takie lakoniczne wyjaśnienie:

To że ktoś się tam znajdzie wśród kulturowo sklasyfikowanych Słowian, nie przesądza o fakcie że to nie są gałęzie typowe dla dawnych Słowian. Podobnie jak w czasach rzymskich czy wcześniejszych: kilka próbek proto-słowiańskich nie świadczy o ich etnogenezie w całej swej masie. Myślę, że niebawem i tak wszystko się wyjaśni po wynikach tych trzech projektów archeogenetycznych.

Czyli Słowianie przybyli z Marsa, bo nigdzie na Ziemi nie znaleziono więcej, jak kilka próbek proto-słowiańskich z czasów rzymskich i wcześniejszych.   

37
Ingvar:

"Jak będzie trzeba, uznasz i R1b-U106 za rdzenną słowiańską haplogrupę, Sławomirze."

Niczego nie trzeba; wystarczą fakty.

Powiedz Polakom z mutacjami spod U106, że nie są Słowianami czy Polakami. Sądzę, że nie przychylą się do Twojej opinii. Tym bardziej, że tych Polaków jest więc, niż z mutacjami spod haplotypu S18681, których Maurycy uznaje za rdzennych Słowian i Polaków. I polskie mutacje to jedne z najstarszych polimorfizmów U106 w Europie. Jedna z najstarszych próbek U106 pochodzi z Czech. Zgodnie z geograficznym rozkładem polimorfizmów, wskazywanym przez SNP Tracker, mutacja definiująca haplotyp U106 miała miejsce gdzieś na granicy polsko-czeskiej.

Nic nie przemawia więc za tym, aby linia ojcowska U106 nie mogła być rdzennie słowiańska i polska.   

38
No przecież właśnie dlatego sugeruję, że dyskusję rozstrzygnęłoby znalezienie tego sardyńskiego haplotypu M458 u Wandalów.

39
Dawno, dawno temu... / Odp: Pochodzenie i praojczyzna Słowian
« dnia: Maj 26, 2023, 07:56:39 am »
Ambron, Godłowski WYRAŹNIE napisał jak rozumie "pustkę osadniczą", cytat podałem. Czepianie się więc tego jest tak absurdalne, że nawet nie wiem co odpisać.

Ambron ma trudny czas na własnym forum. Oto kilka osób postanowiło sprawdzić, czy jego dogmaty są zgodne z prawdą. I okazały się fałszowaniem i naciąganiem wyników różnych badań pod jego turbosłowiańską wizję świata. Absurd goni absurd.
A tobie proponuję, abyś uszanował fakt, że jest to w tej chwili jedyne miejsce swobodnej wymiany poglądów wokół sporu auto/allo.   

Szanuję to. Dopóki nie naciągasz faktów naukowych pod swoją teorię i nie sięgasz po pseudonaukę (spod znaku Gęsiorka), spotkasz się z mojej strony tylko z uszanowaniem.

Ponieważ w drugą stronę jest tak samo, dlatego właśnie proszę Cię o sprostowanie pozostałych dezinformacji Maurycego.

40
Dawno, dawno temu... / Odp: Pochodzenie i praojczyzna Słowian
« dnia: Maj 26, 2023, 07:54:09 am »
Redar, mówiłem o Parczewskim, nie Godłowskim, i nie o teorii, ale hipotezie autochtonicznej.

Potocznie rozumiana "teoria", tak jak w przypadku teorii allochtonicznej i autochtonicznej, to w rzeczywistości najczęściej hipoteza, czyli spekulatywne twierdzenie naukowe.

41
Dawno, dawno temu... / Odp: Pochodzenie i praojczyzna Słowian
« dnia: Maj 26, 2023, 07:48:49 am »
Ambron, Godłowski WYRAŹNIE napisał jak rozumie "pustkę osadniczą", cytat podałem. Czepianie się więc tego jest tak absurdalne, że nawet nie wiem co odpisać.

Ambron ma trudny czas na własnym forum. Oto kilka osób postanowiło sprawdzić, czy jego dogmaty są zgodne z prawdą. I okazały się fałszowaniem i naciąganiem wyników różnych badań pod jego turbosłowiańską wizję świata. Absurd goni absurd.

Cały czas widzę zabiegi erystyczne i manipulację... nie mówiłem o Godłowskim, tylko o Parczewskim.

Ryszard, to nie trudny czas, tylko zabawny. Gdyby nie bawiły mnie nieudolne i próżne próby obrony teorii allochtonicznej, po prostu w tę grę bym nie grał.

A tobie proponuję, abyś uszanował fakt, że jest to w tej chwili jedyne miejsce swobodnej wymiany poglądów wokół sporu auto/allo.   

42
Dawno, dawno temu... / Odp: Pochodzenie i praojczyzna Słowian
« dnia: Maj 26, 2023, 07:39:18 am »
Ingvar:

"Wiem, że Maurycy uważa Twoje uwagi za takie bzdety, że nie wiadomo od czego zacząć aby trafić w Twój tok myślenia."

Jako człowiek z prawie 30-letnim doświadczeniem w publicystyce naukowej, przedstawię bzdety Maurycego w formie publicystycznej. Wtedy może zrozumie wyłaniające się z nich niedorzeczności, a Rysiek też przy okazji..

Dzisiejsi Polacy jeżdżą samochodami. Ale w materiale archeologicznym ze starożytnej Polski nie znaleziono żadnego samochodu. Samochody w Polsce pojawiają się dopiero na początku XX w. Wniosek: Polacy przyjechali samochodami na początku XX w. spoza Polski do Polski, gdzie wymienili wcześniejszą, niezmotoryzowaną populację. Skąd przyjechali? Tego się nie da z całą pewnością powiedzieć, bo nigdzie nie zaleziono samochodów w starożytnym materiale archeologicznym, ale najprawdopodobniej z Podnieprza, bo tam wszystko aż krzyczy dogodnymi warunkami do rozwoju przemysłu motoryzacyjnego. Natomiast w Polsce znaleziono tylko jedno przedstawienie wozu kołowego z neolitu. Ale wozy kołowe wyszły w przewadze z użytku, więc nie mamy dużej kontynuacji rozwoju przemysłu motoryzacyjnego nad Wisłą.   

43
Sławku, dopóki tu jestem ja i Łukasz, nie ma szans, żebyś naciągnął dane pod swoją słowianofilię. Odnieś się do G25 próbek z Hiszpanii. Udowodniłem, że nie mają związku z dzisiejszymi Słowianami.

Słowianie (Polacy) na Sardynii mogli się pojawić choćby w czasach napoleońskich.

Ja udowodniłem, że mają dużą (ok. 20%) domieszkę Słowiańską; Ty tylko pokazałeś, że mają najbliższy dystans genetyczny do Belgów i Francuzów.

Przepraszam, że ingvarzę, ale "20 procent domieszki słowiańskiej" w tych próbkach to bzdura na resorach. Znowu fałszujesz dane i wprowadzasz ludzi w błąd.

Dane są 100% prawdziwe. Próbki składające się na komponent słowiański są podane we wpisie.

Natomiast Ty upowszechniasz, wprowadzając ludzi w błąd, fałszywe dane z wywiadu Górewicza ze Stanaszkiem, i migasz się od ich sprostowania. 

44
Dawno, dawno temu... / Odp: Pochodzenie i praojczyzna Słowian
« dnia: Maj 25, 2023, 07:12:52 pm »
Ingvar:

"Nie, nie ma w językach germańskich imion na -mir. Analiza porównawcza źródeł (którą zawsze pomijasz) sugeruje, że takie -mir to zapis kopisty (najczęściej romańskiego), który chciał oddać germańskie *mērja-, *mērjaz, *mǣrja-, *mǣrjaz..."

Rece opadaja jak sie czyta te farmazony. Popatrz na fotke w linku. Czy na awersie monety tego watazki tez jest zapis kopisty?

https://pl.wikipedia.org/wiki/Gelimer

Spokojnie, w antroponimii wczesnogermańskiej są oczywiście dowody na przedśredniowieczną koegzystencję Germanów ze Słowianami. Tyle tylko, że leksem "mir" w imionach germańskich nie jest tu pewnym tropem. W wolnej chwili to wszystko podsumuję. Chodzi mi tylko o to, aby dobrze rozeznać ten problem od strony lingwistycznej, aby nie było co do niektórych kontrowersyjnych kwestii wątpliwości.   

Jeżeli to będzie tak naciągane podsumowanie, jak Twoja analiza G25 próbek z Hiszpanii, to marnie to widzę. Muszę Cię na każdym kroku sprawdzać, Sławomirze.

Rysiek, jeżeli tak dbasz o poziom merytoryczny dyskusji w przestrzeni publicznej, to sprostuj te dezinformacje Stanaszka, które zamieściłeś na swoim blogu.

Na takie działania, jak Twoje, mamy w Warszawie takie powiedzonko:

"Bujać to my, ale nie nas". 

45
Sławku, dopóki tu jestem ja i Łukasz, nie ma szans, żebyś naciągnął dane pod swoją słowianofilię. Odnieś się do G25 próbek z Hiszpanii. Udowodniłem, że nie mają związku z dzisiejszymi Słowianami.

Słowianie (Polacy) na Sardynii mogli się pojawić choćby w czasach napoleońskich.

Ja udowodniłem, że mają dużą (ok. 20%) domieszkę Słowiańską; Ty tylko pokazałeś, że mają najbliższy dystans genetyczny do Belgów i Francuzów.

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 1800