Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

SMF - Just Installed!

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - ambroziak

Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 1895
46
Legalne Anaboliki / Odp: AndroMass plus resweratrol
« dnia: Marzec 30, 2024, 02:29:50 pm »
Tylko się zastanawiam, jak długo można na tym jechać...

47
Legalne Anaboliki / Odp: AndroMass plus resweratrol
« dnia: Marzec 30, 2024, 08:31:38 am »
Horny Goat jest też inhibitorem PDE5.

Jeżeli zdecyduję się wypróbować inhibitory PDE5, to raczej zacznę od zioła.

48
Legalne Anaboliki / Odp: AndroMass plus resweratrol
« dnia: Marzec 29, 2024, 04:07:15 pm »
Ha, super! Teraz mam przynajmniej pewność, że nie były to tylko moje osobiste odczucia.

50
Stanisławie, aktualne badanie McColla to już chyba piąte z kolei, które pokazuje jednoznacznie (w przypadku badania McColla to nawet na segmentach IBD), że zasadniczo wszyscy Indoeuropejczycy to WSH plus GAC, czyli CWC, z podstawowymi liniami ojcowskimi R1a i R1b, a genetyczne różnice pomiędzy nimi tworzą różne lokalne domieszki. Tak więc ojczyną właściwego PIE może być tylko Polska i/lub jej pobliska okolica, bo GAC to typowo polska populacja, migrująca w kierunku południowowschodnim.

Populacja CWC używała prawdopodobnie wielu dialektów PIE, m.in. bałtosłowiańskich. Natomiast historia Słowian rozpoczyna się dopiero w momencie pojawienia się pierwszych innowacji słowiańskich ok. 1500 r. p.n.e. A to są właśnie czasy kultury trzcinieckiej. Dlatego historię biologiczną Słowian możemy śledzić dopiero od populacji trzcinieckiej, a wcześniejsze kultury nie mają dla tej historii większego znaczenia.

   

51
Stanisławie, nie sądzę, aby te 58 oczekujących na publikację próbek nitrzańskich wniosło wiele do debaty słowiańskiej. Proponowałbym skupienie się na tych kilkuset już opublikowanych - trzcinieckich, wielbarskich i piastowskich, które są kluczem do wyjaśnienia pochodzenia Słowian. 

52
Stanisławie, z tych materiałów Flegontowa trudno się zorientować, o co konkretnie chodzi. Na mapce są tylko 3 próbki polskie - żadna z nich nie dzieli segmentów IBD z przedstawionymi przez niego Słowianami, ale nic nie wiadomo, z jakiego okresu te próbki pochodzą.

Mówiąc krótko, nie da się nic powiedzieć na podstawie genetyki na temat pochodzenia Słowian bez analizy dostępnych już w tej chwili kilkuset próbek z serca Słowiańszczyzny, czyli z Polski - trzcinieckich, wielbarskich i piastowskich. 

53
W zdrowym Ciele / Odp: Walka EKTOMORFIKA o każdy gram mięcha :)
« dnia: Marzec 27, 2024, 08:50:04 am »
Dokładnie!

54
Horusie, wystarczy przypomnieć próbkę Br2 z naddunajskiej epoki brązu z pacy Cassidy, która dzieli najwięcej wspólnych przodków z dzisiejszymi Polakami:

https://www.researchgate.net/figure/Comparison-of-Irish-and-Central-European-ancient-genomes-for-haplotype-based-affinity-to_fig2_288684475

I oczywiście północna Polska jest genetycznie bardziej północna, a południowa bardziej południowa (wg badań Anagnostou, Polacy mają ze wszystkich nacji europejskich najlepszą korelację genetyki z geografią), czyli z większym udziałem genetyki naddunajskiej, jak to dobrze obrazują stare modele Łukasza, cały czas dostępne na stronie Stanisława:

Pl_Kashubians
LBA_Lithuania_RISE598 20.80
EMA_Czech_Slav_RISE568 17.20
BA_Unetice__Germany_I0116 16.55
EMA_Poland_Slav_Niemcza_34 12.90
BA_Hungary_BR2 11.75
BA_Poltavka_I0126 10.55
BA_Hungary_RISE371 3.70
IA_Wielbark_Kow_26_PL 3.50
BA_Andronovo_ISE512_outlier 3.05

Małopolska
BA_Hungary_BR2 40.05
LBA_Lithuania_RISE598 21.95
BA_Poltavka_I0126 15.40
EMA_Czech_Slav_RISE568 12.75
IA_EastKazachstan_Is2 5.65
BA_Andronovo_ISE512_outlier 2.00
EMA_Czech_Slav_RISE569 1.35
IA_EastKazachstan_Ze6 0.55
BA_Unetice_Germany__I0115 0.30

http://www.tropie.tarnow.opoka.org.pl/genealog.autosom.htm

55
Dzięki czujności Skromnego, winny jestem Czytelnikom drobne sprostowanie...

Otóż Mattowi trochę krzywo się sformatowały tabelki, co spowodowało przesunięcie nagłówków, w związku z czym źle odczytałem wartości istotności statystycznej "p". Tak więc zarówno modele z Lithuania IR, jak też Poland BA (II), są prawdziwe, z tym że te pierwsze mają większą istotność statystyczną.

Jak jednak już wiemy od Dawida, może to być efektem faworyzowania przez qpAdm skrajnych proxy źródeł przodków. 

56
Stanisławie, już gdzieś pisałem, że analizy segmentów IBD Flegontowa nie będą miały żadnej wartości, dokąd nie włączy próbek z trzcinieckich, wielbarskich i piastowskich. Wcześniej ich nie miał (miał tylko Weklice), a teraz ma, więc powinien je wykorzystać.

57
Horusie, na EG podsumowałem ten problem tak:

When in the middle of the Middle Ages, after three millennia of cremation, the Polish population returns to the skeletal ritual, we see essentially the same population from three thousand years ago (approx. 85%), but slightly genetically shifted towards Southern Europe.

And that's a fact. And we cannot escape from this fact. And this fact should be explained somehow.

58
W zdrowym Ciele / Odp: Walka EKTOMORFIKA o każdy gram mięcha :)
« dnia: Marzec 26, 2024, 10:08:29 am »
Jest też laktoferyna w kapsułkach, ale znacznie drożej wychodzi.

59
Proponuję lekturę najnowszego wpisu Dawida na EG wraz z dotychczasowymi komentarzami:

https://eurogenes.blogspot.com/2024/03/high-resolution-stuff.html

Dawid twierdzi, że statystyki formalne faworyzują skrajne źródła domieszek. Wyjaśniałoby to, dlaczego w powyższych modelach preferowane jest źródło Lithuania IR, kiedy Poland BA (II) okazuje się równie prawdopodobne.

60
Próbowałem doszukać się też u Speidela modeli Gotów wielbarskich, których autor miał tylko 12-tu i którzy podzielili mu się na dwie nieco odmienne genetycznie grupy - Poland Wielbark (I) i Poland Wielbark (II), gdzie pierwsza grupa charakteryzowała się wyraźnym udziałem domieszki wschodnioeuropejskiej.

W przypadku Poland Wielbark (I) za prawdziwe program qpAdm uznał jedynie modele trójstronne.

Program szczególnie preferował model - Scandinavian Peninsula EIA (II)/AustriaFranceGermany (II) IR/Lithuania IR - gdzie ostatnia domieszka miała udział 3.5%.

Jednak również prawdziwy i istotny statystycznie, przy czym nawet nieco lepiej dopasowany, okazał się model -  Scandinavian Peninsula EIA (II)/AustriaFranceGermany (II) IR/Poland BA (II) - gdzie ostatnia domieszka miała udział 6.4%.

Tak więc miejscowa domieszka wschodnioeuropejska u Gotów wielbarskich mogła spokojnie pochodzić od jakiejś polskiej populacji post-trzcinieckiej. 

 

Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 1895