Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

SMF - Just Installed!

Strony: 1 ... 32 33 [34] 35 36 ... 147

Autor Wątek: Co na łysienie androgenowe genetyczne  (Przeczytany 684956 razy)

ambroziak

• Global Moderator
  • Hero Member
Odp: Co na łysienie androgenowe genetyczne
« Odpowiedź #495 dnia: Styczeń 31, 2012, 03:24:50 pm »

Nie znam zbytnio tego produktu. Może koledzy próbowali...

zawsze_spoko

• Newbie
  • *
    • Email
« Odpowiedź #496 dnia: Luty 02, 2012, 02:12:53 pm »

Witam, jestem nowy na tym forum, lecz w miarę obeznany w temacie łysienia. Jak większość z was cierpię na łysienie androgenowe, od bodajże 3 lat. Mam już dosyć poważne zakola, włosy na środku głowy też zdążyły się już przerzedzić. Do tego mam syndrom „świecącej skóry głowy”. Od 2 tygodni stosuje prostatan 2 kapsułki dziennie oraz do mycia głowy używam szamponu bez sls z dodatkiem kilku kropel olejku lawendowego i goździkowego. Na noc smaruję włosy olejem z pestek winogron z dodatkiem wyżej wymienionych olejków eterycznych, po to aby ograniczyć łojotok głowy. Piję również zieloną herbatę, średnio 4 filiżanki dziennie. Do tego zestawu planuję w najbliższym czasie dołożyć wierzbownicę, tabletki Olimp Bio-Silica oraz szampon Ketoxin Forte z 2% stężeniem ketokonazolu oraz kofeiną na porost włosów. Zastanawiam się również nad izoflawonami sojowymi, lecz w postaci naturalnej (soja, orzechy, ryż itp.) gdyż boję się o to że zamienię się w kobietę ;] Do tego mam parę pytań:

1.   Ile tabletek wierzbownicy muszę zażywać, aby leczenie było skuteczne, jeśli mam zamiar kupić takie cudo: http://www.i-apteka.pl/product-pol-2741-WIERZBOWNICA-x-30-tabletek.html
2.   Czytałem, że połączenie prostatanu i wierzbownicy powoduje duży spadek libido. Czy aby temu zapobiec należy zwiększyć dawkę estrogenów w organizmie?
3.   No i wreszcie czy wyżej wymieniony zestaw leków pomoże mi w tym świeceniu skóry głowy? Dodam jeszcze że oprócz świecenia i suchej skóry głowy dochodzi również dosyć mocne swędzenie właśnie w okolicach przerzedzonych włosów.

Sądząc po lekturze forum, blokowania przemiany testosteronu w DHT, hamowanie aktywności reduktazy oraz zmniejszenie ilości i aktywności receptorów androgenowych w skórze głowy może w dużym stopniu zatrzymać proces łysienia, a nawet spowodować odrost nowych włosów. Podany przeze mnie zestaw leków spełnia wszystkie te kryteria. Chyba, że się mylę… Czekam na waszą opinię. Pozdrawiam 

ambroziak

• Global Moderator
  • Hero Member
« Odpowiedź #497 dnia: Luty 02, 2012, 06:15:44 pm »

Zestaw wygląda obiecująco.
Z ta wierzbownica to trudno powiedzieć, bo to tabletkowane ziółko, niestandaryzowane na zawartość składników aktywnych. Ale można brać - oczywiście.
W utrzymaniu libido faktycznie moga pomóc słabe estrogeny roślinne - np. resweratrol. Izzoflawony sojowe są chyba tutaj zbyt mocnymi estrogenami, bo po nich raczej libido spada, a po resweratrolu wzrasta.

Jeżeli chodzi o stosowanie izoflawonów przeciwko łysieniu, to w dawce do 30 mg są OK, bo w wyższej obniżają libido i zwiększają tkliwość sutków.

pozarek89

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #498 dnia: Luty 03, 2012, 02:33:56 pm »

nie rozumiem "w dużym stopniu zatrzymać proces łysienia" ? albo sie zatrzymuje albo nie . to tak samo jak z tym cofaniem do tyłu :P nie można przecież cofać do przodu :D .. dobra czepiam sie :) wg mnie zestaw jak najbardziej sluszny ale ekspertem w tej dziedzinie nie jestem. Jedyne co moge Ci polecić to zamiast parzenia zielonej herbatki to kup sobie w postaci kapsułek Olimpu . wygoniej no i "wypijesz" więcej :)

ambroziak

• Global Moderator
  • Hero Member
« Odpowiedź #499 dnia: Luty 03, 2012, 03:41:04 pm »

I nie pakuje się w siebie tyle kofeiny. Wysokie dawki kofeiny podbijają kortyzol i testosteron, co może sprzyjać łysieniu.

zawsze_spoko

• Newbie
  • *
    • Email
« Odpowiedź #500 dnia: Luty 04, 2012, 12:28:38 pm »

Kofeina ma świetne właściwości w leczeniu łysienia u mężczyzn: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2291387/ ; http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17214716 ; http://www.regrowth.com/caffeine.cfm

Wierzbownicę kupiłem jednak w formie sypanej jako napar, zieloną herbatę zamieniłem na te polecane tabletki z Olimpu, dzięki za radę!

Fokusmok

• Sr. Member
« Odpowiedź #501 dnia: Luty 04, 2012, 01:04:06 pm »

Nie sprawdzałem tych badań co podałeś, ale gdzieś wyczytałem iż kofeina - Kawa zwiększa białka SHGB tym samym zmniejszając dostępność dla DHT. Taka ciekawostka. :)

ambroziak

• Global Moderator
  • Hero Member
« Odpowiedź #502 dnia: Luty 04, 2012, 06:55:51 pm »

Pewnie stosowana zewnętrznie na skórę głowy - pomaga, ale mam wątpliwości co do nadmiaru spożywanej kofeiny, z uwagi na wpływ na testosteron i kortyzol, o czym pisałem wyżej.

pozarek89

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #503 dnia: Luty 05, 2012, 12:27:50 am »

moja pierwsza batalia z wierzbownicą ... ledwo przed gardło przeleciała :P

ambroziak

• Global Moderator
  • Hero Member
« Odpowiedź #504 dnia: Luty 06, 2012, 03:21:52 pm »

Pamiętam, że mi nawet smakowała. Może zbyt skondensowany napar...?

pozarek89

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #505 dnia: Luty 06, 2012, 03:49:02 pm »

Zgodnie z zaleceniami . 2łyżeczki na szklanke

Boss

• Hero Member
« Odpowiedź #506 dnia: Luty 07, 2012, 02:32:07 pm »

Sławku w jakiej porach najlepiej stosować palmę sabalową ? może być na noc ?

ambroziak

• Global Moderator
  • Hero Member
« Odpowiedź #507 dnia: Luty 07, 2012, 02:44:51 pm »

To nie ma większego znaczenia, bo działa ponad 24 godziny. 

szajsiwo

• Newbie
  • *
    • Email
« Odpowiedź #508 dnia: Marzec 20, 2012, 09:34:40 am »

Chcialem poruszyc temat inhibitorow 5AR i blokerow receprotow androgenowych stosowanych miejscowo.
Natrafilem w sieci na strone genhair.com ktora to oferuje preparty anty-DHT zarowno same jak i w polaczeniu z minoxidilem a zawierajace mianowicie:
- kwas azelainowy
- GTE
- fnsteryd
- flutamid
- spironolakton

kwas azelainowy spotykany jest w czesto w preparatach z minoxidilem (np nr-07 z Polaris Labs).
Finasteryd odrzucam poniewaz jego miejscowe stosowanie stwarza mozliwosc kontaktu kobiety z tym srodkiem a jak wszedzie pisza moze to byc fatalne w skutkach nawet w ilosci sladowych.
Pytanie czy flutamid albo spironolakton sa substancjami ktore stosowane miejscowo moga niesc jakies zagrozenia dla kobiet w przypadku kontaktu?

szajsiwo

• Newbie
  • *
    • Email
« Odpowiedź #509 dnia: Marzec 21, 2012, 07:56:36 am »

znalazlem takie info odn spironolaktonu:

spironolactone. And it’s not a new medication [7.8.]. For over thirty years spironolactone has been used as an antihypertensive and a diuretic. More recently, it has been used to treat hirsutism in women [9.10.]. Using spironolactone to treat hirsutism may sound contradictory, but body hair (e.g. chest, face, axilla, pubis, etc.) is promoted by testosterone and since spironolactone is a potent anti-androgen, it’s successfully used to eliminate unwanted hair on the body[11].

On the top of the head, where the hair is adversely affected by DHT, spironolactone has just the opposite effect[7.12.13.15.25.]. Spironolactone exhibits anti-androgenic effects in both males and females[14.15.]. Taken orally, it is such a potent anti-androgen that, although it is an effective anti-hypertensive drug, it is rarely used to treat men with hypertension because of its feminizing properties, including painful gynecomastia[16.17.].

However, applied topically, spironolactone does not have any systemic side effects[12.18.19.20.]. Clinical evaluations of topical applications of spironolactone concluded that "as far as the topical use is concerned spironolactone seems to be highly effective with absence of systemic effects"[19]. Physicians have been treating patients for MPB for well over twelve years and there have not been any reports of side effects. In my own experience with a combination topical solution of 5% minoxidil and 2% spironolactone, the results are at least as good as 5% minoxidil topically and finasteride 1 mg orally with the decided advantage of zero side effects.

Among its other properties as an anti-androgen, spironolactone is a potent competitive inhibitor of DHT at its receptor sites[21]. Therefore, spironolactone effectively prevents DHT from attaching to the receptor sites on the hair follicles[22]. As a result, the follicles no longer atrophy and can mature again to their normal size. And it does so without decreasing the circulating levels of DHT in the body. By comparison, finasteride inhibits the formation of DHT, causing troublesome side effects in a small percentage of patients.

Multiple studies in various medical centers document that spironolactone is effective when applied topically[22]. In studying the anti-androgenic effects of topical spironolactone at the Department of Dermatology at New York University School of Medicine, researchers established that spironolactone concentrations of 0.01% to 5% produced a dose responsive decrease[23]. We chose to use the combination of 5% minoxidil and 2% spironolactone in an alcohol-based solution. The effect of the medications is more than synergistic. They’re additive. Whereas neither medication alone is effective for the majority of patients, the success of the combination has been experimentally proven. Our own success rate with this formulation has been approximately 70-75%.

Still, there are some minor drawbacks with the use of topical spironolactone. The spironolactone has an inherent disagreeable odor and spironolactone is not particularly stable in solution form. When spironolactone is mixed in the same solution as minoxidil, the resulting solution becomes extremely malodorous. Once again we engaged the services of a distinguished pharmacologist and an analytical biochemist to produce a formula that will not compromise the bioavailability of the 5% minoxidil nor the 2% spironolactone. At the same time we want to mask the unpleasant odor of the spironolactone and stabilize the compounds in solution. We haven’t solved all the problems yet, but we’re making good progress.

wszystko dobrze tylko ze smierdzi..
Strony: 1 ... 32 33 [34] 35 36 ... 147