Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

SMF - Just Installed!

Strony: 1 ... 34 35 [36] 37 38 ... 147

Autor Wątek: Co na łysienie androgenowe genetyczne  (Przeczytany 684992 razy)

ambroziak

• Global Moderator
  • Hero Member
Odp: Co na łysienie androgenowe genetyczne
« Odpowiedź #525 dnia: Kwiecień 26, 2012, 03:27:13 pm »

Mówiąc szczerze - temat znam pobieżnie i jeszcze go nie zgłębiałem. Niemniej, nie wydaje mi się, aby aspiryna była dobrym rozwiązaniem, gdyż blokuje syntezę wszystkich prostaglandyn, a niektóre działają przeciwstawnie do PGD2 - pobudzają porost włosów. Słyszałem, że trwają prace nad poszukiwaniem selektywnych antagonistów receptora PGD2, ale - jak mówiłem - nie zgłębiałem jeszcze tematu.

V.V.

• Newbie
  • *
    • Email
« Odpowiedź #526 dnia: Kwiecień 26, 2012, 05:32:18 pm »

Znalazłem jeszcze coś takiego ale też nie posiadam wiedzy by stwierdzić czy to by pomogło:

Korzeń tarczycy bajkalskiej (Scutellaria baicalensis Georgii, rodzina Lamiaceae) jest często stosowanym składnikiem tradycyjnych leków ziołowych na Dalekim Wschodzie. Figuruje on zarówno w Farmakopei Chińskiej, jak i w Farmakopei Japońskiej. W medycynie ludowej tych krajów zioło to wykorzystywane jest od stuleci jako środek przeciw infekcjom bakteryjnym układu oddechowego i pokarmowego oraz jako lek przeciwgorączkowy, przeciwzapalny i uspokajający.
   Oprócz badań nad ogólnym działaniem leczniczym i farmakologicznym preparatów z korzenia tarczycy bajkalskiej, przebadano również chemiczne składniki tego surowca. Wyizolowano z niego około 50 różnych związków organicznych należących do flawonów, flawono-O-glikozydów, flawono-C-glikozydów, flawanonów oraz chalkonów. Wśród nich w największej ilości występują:
bajkaleina (5,6,7-trihydroksyflawon), bajkalina (7-O-glukuronid bajkaleiny), wogonina (5,7-dihydroksy-8-metoksyflawon) oraz wogonozyd (7-O-glukuronid wogoniny).
   Badania biochemiczne wykazały, że związki te mają różnorodną aktywność np.:
-bajkalina wykazuje wysoki potencjał  antyoksydacyjny w teście na peroksydację lipidów, obniża stężenie rodników hydroksylowych i alkilowych, wiąże chemokiny,
-bajkaleina jest inhibitorem lipooksygenazy, obniża stężenie rodników hydroksylowych, hamuje uwalnianie histaminy, leukotrienów i prostaglandyny D2,
-wogonina hamuje uwalnianie prostaglandyny E.

Ombrinho

• Newbie
  • *
    • Email
« Odpowiedź #527 dnia: Kwiecień 27, 2012, 09:40:03 am »

Witam

Nazywam się Grzesiek. Mam 21 lat i wypadają mi włosy (jest to łysienie androgenowe, mój tata jest łysy, mój brat łysieje, i ja też). Nie jest może to agresywna forma, jednak widać u mnie wyraźnie zakola. Od 1,5 roku walczę z łysieniem, może nie regularnie, ale to było adekwatne do mojej wiedzy na temat łysienia androgenowego. Wcześniej byłem użytkownikiem forum lysienie.info ale niestety to forum składa się w większości z ignorantów, rozgoryczonych łysieniem próbujących zarazić taką postawą innych. Tutaj widzę, że jest inny poziom konwersacji dlatego chciałbym przedstawić wam moją kuracje i podzielić się moimi spostrzeżeniami.

Moja aktualna kuracja
-raz dziennie od 2 miesięcy pije napar z wierzbownicy na czczo, pół godziny przed śniadaniem, ostatnio z kilku dniowymi przerwami, Po miesiącu zauważalne były efekty w postaci mniejszej ilości wypadanych włosów, skóra się mniej przetłuszczała, pory na twarzy się zmniejszyły,
-stosowałem loxon 2% ale wyskakiwały mi chrosty na zakolach, więc przestałem
-używam 2 szamponów: dermeny którą oceniam 5/10 zmniejsza troszkę ilość wypadanych włosów, drugi szampon to revitax z kofeiną która wzmacnia włosy i pobudza je do wzrostu, efekty po umyciu to delikatne mrowienie we włosach, jak narazie daje 7/10
-oraz używam masażera do głowy:
http://www.rafmax.pl/data/gfx/pictures/medium/1/5/1451_5.jpg
Pozytywny wpłym masażerza na włosy w postaci czarnego delikatnego zarostu na lewym zakolu, na prawym nic (oczywiście zmodyfikowałem masażer, dostosowując go do masowania tylko zakol
-revitax raz dziennie (od tygodnia biorę)
Powyższą kuracje stosuję od dwóch miesięcy.
Po przeczytaniu waszych postów i pozytywnych efektach po palmie sabalowej zamierzam kupić jeszcze:
prostatan oraz szampon z ketokonazolem (zoxin-med) oraz chciałbym się skupić na zewnętrznych blokerach dht.
Dlatego też mam pytanie czy ktoś kiedyś używał lukrecji gładkiej np z szamponem??
wg książki Dr. James'a A. Duke'a "Zielona apteka" lukrecja gładka zapobiega przemianie testosteronu w DHT
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2012, 09:49:28 am wysłana przez Ombrinho »

V.V.

• Newbie
  • *
    • Email
« Odpowiedź #528 dnia: Kwiecień 27, 2012, 02:08:19 pm »

Ketokonazol jest podobno też blokerem DHT i działa jak minoxidil (przynajmniej z zapewnień producenta) - szczerze to chyba tylko ten składnik w ogóle coś działa (jeśli chodzi o szampony). Wierzbownica to chyba najlepszy bloker (po niej faktycznie odczułem jakąś różnicę) - ja do tego używam saw palmetto i extraktu z zielonej herbaty ( z tym że z wierzbownicą robie sobie 2-3 tygodniowe przerwy). O lukrecji gładkiej niestety nie słyszałem. Z szamponów polecam zestaw regenpure w którego składzie jest i palma i ketokonazol (miałem trochę odrostów sianowatych włosów). W tej chwili jednak ograniczyłem się tylko do nizorala. Walczę z tym już 2 lata i myślę że teraz należałoby się jednak skupić na zbiciu pgd2.

V.V.

• Newbie
  • *
    • Email
« Odpowiedź #529 dnia: Maj 01, 2012, 04:31:59 pm »

Dowiedziałem się że tocotrienole też zmniejszają pgd2. Bardziej zastanawia mnie teraz co wzmaga ich produkcję. Prawdopodobnie niacyna o czym pisałem wcześniej...niestety też przeraził mnie fakt że chyba większość prostaglandyn wytwarzanych jest z kwasów omega 3 i 6...ciężko uwierzyć że niacyna czy omega 3 (tutaj nie mam pewności, bo może chodzi o te powodujące wzrost) mogłyby powodować blokadę wzrostu włosów.

Ombrinho

• Newbie
  • *
    • Email
« Odpowiedź #530 dnia: Maj 01, 2012, 09:35:46 pm »

Wiesz, ten temat jest o tyle ciekawy i interesujący, że dokładne poznanie właśnie tego hormonu pozwoli pomóc nam. Ale czy nie wiesz, do czego może doprowadzić obniżanie tego hormonu, czy są jakieś skutki uboczne dla organizmu, tak jak w przypadku obniżania DHT??

V.V.

• Newbie
  • *
    • Email
« Odpowiedź #531 dnia: Maj 02, 2012, 02:30:12 pm »

Doprowadzając go do poziomu nie łysiejących ludzi na pewno sobie krzywdy nie zrobimy. Bardziej bym się martwił czy to w ogóle możliwe. :)

V.V.

• Newbie
  • *
    • Email
« Odpowiedź #532 dnia: Maj 03, 2012, 08:52:10 am »

http://www.rzekazdrowia.pl/herbata-zielona.php

Katechiny zawarte w zielonej herbacie wzmagają krzepliwość krwi i zapobiegają tworzeniu się skrzepów, niedopuszczając do powstawania pro-zapalnych związków pochodzących z kwasów tłuszczowych omega-6, które znajdują się w mięsie i wielonienasyconych olejach roślinnych, takich jak kukurydza, szafran i olej sojowy. Te pro-zapalne związki, a konkretnie kwas arachidonowy, z którego otrzymuje się zapalne cytokiny tromboksanu A2 i prostaglandyny D2, przyczyniają się do zlepiania się ze sobą płytek krwi.

szajsiwo

• Newbie
  • *
    • Email
« Odpowiedź #533 dnia: Maj 03, 2012, 09:09:07 pm »

V.V. wspomniane przez Ciebie badania nad lekiem zwiazane z PGD2 dotycza blokowania receptora wrazliwego na PGD2 (CRTH2 lub GPR44) a nie blokowania wytwarzania samej PGD2. Z tego co czytalem bedzie to blokowanie miejscowe bo zapewne (moje domysly) blokowanie tego samego GPR44 w innych czesciach ciala moze powodowac skutki uboczne.
Lekiem ktory selektywnie mialby blokowac GPR44 jest ponoc specyfik o nazwie 'setipiprant' firmy Actelion. Lek ma cos wspolnego z obecnie stosowanymi lekami na astme.

Ombrinho, ja tez stosuje szampon z kofeina ale innej marki - Alpecin C1. Wydaje sie ze dzieki niemu mniej wlozow wypada.
Sam czasem dodaje (nie wiem czy cos to wogole pomaga) do niego 1/4 do 1/3 zawartosci kapsulki Prostatanu i staram sie pozostawic to na glowie pare minut tak by jak najwiecej zdazylo sie wchlonac. Wszystkie skladniki wydaja sie rozpuszczac w wodzie i po splukaniu (i bez ponownego mycia glowy samym szamponem) nie pozostaje zaden osad na wlosach czy glowie. Ot taki home made anty-DHT shampoo :) - widzialem ze sa szampony z dodatkiem wyciagu z palmy wiec.. :)
« Ostatnia zmiana: Maj 03, 2012, 09:12:14 pm wysłana przez szajsiwo »

V.V.

• Newbie
  • *
    • Email
« Odpowiedź #534 dnia: Maj 04, 2012, 02:15:35 pm »

O widzisz. Dzięki za info ze zrozumieniem :) Ja staram się to ogarnąć bez większej wiedzy na ten temat. Widze że ten setipiprant nie do kupienia niestety.

ambroziak

• Global Moderator
  • Hero Member
« Odpowiedź #535 dnia: Maj 08, 2012, 03:03:51 pm »

O wierzbownicy sporo już gadaliśmy. Koledzy się skarżyli, że mocno hamuje libido.

Heinze

• Newbie
  • *
    • Email
« Odpowiedź #536 dnia: Czerwiec 19, 2012, 09:21:45 pm »

Witam wszystkich, mam 23 lata i nieźle przerzedzone włosy, czytałem już wiele na temat łysienia androgenowego ale dopiero tutaj widzę że ktoś zauważył jakąś poprawę dzięki tym tabletkom chyba prostatan. Postanowiłem również zakupić gdyż chcę ocalić resztki włosów ale w tutejszej aptece był tylko prostenal perfect i mam takie pytanie czy można tym zastąpić prostatan ?

ambroziak

• Global Moderator
  • Hero Member
« Odpowiedź #537 dnia: Czerwiec 20, 2012, 03:33:35 pm »

Nie znam tego produktu. Masz jakiegoś lina do składu...?

Fokusmok

• Sr. Member
« Odpowiedź #538 dnia: Czerwiec 20, 2012, 03:58:59 pm »

Przerzedzenie na całej głowie czy zakola?

Pacu

• Gość
« Odpowiedź #539 dnia: Czerwiec 20, 2012, 06:52:17 pm »

Ostatnio usłyszałem ciekawą teorie od chinoli przyrównującą ludzkie włosy do liści drzewa, zanieczyszczona krew,organizm dziala w ten sam sposob na nasze wlosy jak spaliny, na liscie drzewa- na chorym gruncie nic nie wyrosnie,a włosy są odzwierciedleniem krwi (i nerek).

Pisać sie nie chce, więc link, ale gwarantuje ze bedzie bardzo skuteczne %) Najlepiej brać ekstrakty 5:1, zioła wychodzą cholernie drogo i są kłopotliwe w przyrzadzeniu, jak kiedyś znajde czas to skrobne arta

http://naturalne.pdg.pl/pielegnacja-wlosow/wypadanie-wlosow/96-chinskie-sposoby-na-wypadanie-wlosow.html
http://vietskin.com/hair-care/age-old-chinese-herb-fo-ti-used-to-restore-hair-and-reverse-gray/
http://www.kuchnia-kuchnia.pl/pl4/teksty869/dieta_na_zdrowe_wlosy
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2012, 08:38:06 pm wysłana przez Pacu »
Strony: 1 ... 34 35 [36] 37 38 ... 147