Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

SMF - Just Installed!

Strony: 1 ... 5 6 [7] 8

Autor Wątek: Dieta JEM/NIE JEM w praktyce  (Przeczytany 40900 razy)

Happy Warrior

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1688
    • Zobacz profil
Odp: Dieta JEM/NIE JEM w praktyce
« Odpowiedź #90 dnia: Sierpień 09, 2016, 09:51:29 pm »

Sprawa jest zdecydowanie mniej skomplikowana bo na poziomie wiedzy z podstawówki :)

tutaj mamy reakcję chemiczno-fizyczne zachodzące między fotonami a tkanką ludzką - nie wiedziałem, że uczą tego w podstawówce - ja pitole zdolne dzieci mamy

I znowu próbuje mi przypisać coś czego nie napisałem.
Podobnie było w wątku o obrotowym drążku, w którym twierdził, że nie pytam o to co pytam tylko o to co jemu się wydaje, że pytam :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wracając do zagadki pozyskiwania 90% energii z powietrza.

Podpowiedź nr 1.
Energię potrzebną do życia czerpiemy z wiązań między atomami rozprowadzanymi przez krew.
Zapisane

barney1234

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3608
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Dieta JEM/NIE JEM w praktyce
« Odpowiedź #91 dnia: Sierpień 10, 2016, 03:14:21 am »

I znowu próbuje mi przypisać coś czego nie napisałem.

Energię potrzebną do życia czerpiemy z wiązań między atomami rozprowadzanymi przez krew.

ahh ... dlatego nie wchodzę z Tobą w dyskusję  - chciałeś odpowiedzi to ją masz, przyjmij na klatę jak mężczyzna

po drugie - co do drążka miałem rację bo znalazła się osoba co ma drążek szeroki a ja o takim dawałem wzmiankę
chyba raczej będzie lepiej jak nie będziemy sobie wchodzić w drogę - zrobiłeś działanie zaczepne więc Ci odpowiedziałem i na tym koniec
« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2016, 08:06:42 am wysłana przez barney1234 »
Zapisane
trening po 50-tce

ambroziak

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 28372
    • Zobacz profil
Odp: Dieta JEM/NIE JEM w praktyce
« Odpowiedź #92 dnia: Sierpień 10, 2016, 05:38:52 am »

Ale nośnikami tej energii są fotony, więc obaj macie rację.
Zapisane

barney1234

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3608
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Dieta JEM/NIE JEM w praktyce
« Odpowiedź #93 dnia: Sierpień 10, 2016, 08:12:40 am »

Ale nośnikami tej energii są fotony, więc obaj macie rację.

nie wiem do kogo Pan piszę ale te fotony jak pisałem ulegają reakcjom z materią (tu naszym ciałem) czyli generalnie na jakiejś tam głębokości (strzele, że 1mm a może nawet dałem bardzo za dużo) są rozpraszane a nawet zanikają całkowicie - w przeciwnym razie byśmy się po prostu ugotowali, to nie ten rodzaj promieniowania jak przy rozbiciu jądra atomu, że przeszywa nas na wskroś
Zapisane
trening po 50-tce

Happy Warrior

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1688
    • Zobacz profil
Odp: Dieta JEM/NIE JEM w praktyce
« Odpowiedź #94 dnia: Sierpień 10, 2016, 10:12:52 pm »

Wracając do zagadki pozyskiwania 90% energii z powietrza :)     nie z promieni słonecznych!!!

Podpowiedź nr 2.
Czym napędzane są promy kosmiczne?
Zapisane

ambroziak

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 28372
    • Zobacz profil
Odp: Dieta JEM/NIE JEM w praktyce
« Odpowiedź #95 dnia: Sierpień 11, 2016, 06:11:52 am »

Badania dowodzą, że promieniowanie słoneczne penetruje organizmy ssaków bodaj do kilkunastu centymetrów.

Ale mi chodziło o to, że generalnie energia biologiczna, czyli oddziaływania elektromagnetyczne, przenoszone są przez fotony.   
Zapisane

barney1234

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3608
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Dieta JEM/NIE JEM w praktyce
« Odpowiedź #96 dnia: Sierpień 11, 2016, 07:10:14 am »

Ale mi chodziło o to, że generalnie energia biologiczna, czyli oddziaływania elektromagnetyczne, przenoszone są przez fotony.

oczywiście, nikt nie zaprzecza

Badania dowodzą, że promieniowanie słoneczne penetruje organizmy ssaków bodaj do kilkunastu centymetrów.

zapewne chodzi o wzbudzanie całych atomów i wprawianie ich w drgania przez co mamy efekt ciepła (wykorzystywany w mikrofalówce) - zauważmy, że w pochmurne dni jest lipa bo nie dość, że fotony przechodzi przez wszystkie sfery Ziemi to jeszcze chmury je rozpraszają - a z solarów na dachu jest wtedy tyle użytku co z teściowej
widmo słoneczne musiałoby mieć większe wartości energetyczne aby wchodziło w głąb na te kilkanaście cm - przecież jak nawet nastawimy małą moc na mikrofali to wyciągniemy żarcie jeszcze wewnątrz zimne
Zapisane
trening po 50-tce

ambroziak

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 28372
    • Zobacz profil
Odp: Dieta JEM/NIE JEM w praktyce
« Odpowiedź #97 dnia: Sierpień 11, 2016, 07:15:01 am »

Na penetracji tkanek przez promieniowanie widzialne opiera się przecież fototerapia. 
Zapisane

barney1234

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3608
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Dieta JEM/NIE JEM w praktyce
« Odpowiedź #98 dnia: Sierpień 11, 2016, 07:20:42 am »

Na penetracji tkanek przez promieniowanie widzialne opiera się przecież fototerapia.

a to nie jest tak, że fototerapia opiera się na psychice? naświetla się gościa/czubka w pochmurne dni co daje efekt jakby świeciło ładnie słoneczko - działa to na psychikę i z penetracją nie ma nic wspólnego, no chyba, że gałki ocznej

Panie Sławku - proszę sobie poczytać o leczeniu laserem i na jaką głębokość wchodzi - dodam, że laser jest widmem skumulowanym - te wszystkie lampy to grzewcze urządzenia i nic więcej
Zapisane
trening po 50-tce

ambroziak

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 28372
    • Zobacz profil
Odp: Dieta JEM/NIE JEM w praktyce
« Odpowiedź #99 dnia: Sierpień 12, 2016, 06:09:21 am »

Pewnie bym poczytał, ale temat mnie aż tak bardzo nie interesuje. 
Zapisane

Happy Warrior

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1688
    • Zobacz profil
Odp: Dieta JEM/NIE JEM w praktyce
« Odpowiedź #100 dnia: Sierpień 13, 2016, 08:32:59 am »

Panie Sławku - proszę sobie poczytać o leczeniu laserem i na jaką głębokość wchodzi - dodam, że laser jest widmem skumulowanym - te wszystkie lampy to grzewcze urządzenia i nic więcej

Może lepiej nie udawaj mądrego bo ci to nie wychodzi :)

Głębokość wnikania w skórę promieniowania zależy od długości fali a nie od energii.

Cytuj
W zależności od szerokości geograficznej, pory dnia oraz pór roku, promieniowanie
ultrafioletowe składa się z: 1‐5 proc. promieniowania UVB, docierającego do warstwy rogowej
oraz górnych warstw naskórka, oraz 95‐99 proc. promieniowania UVA, docierającego do skóry
właściwej.
Promieniowanie UVB jest filtrowane między innymi przez chmury i szyby okienne, tak więc
w pochmurne dni oraz podczas pobytu w pomieszczeniach bądź samochodzie dociera do nas
mniejsza dawka promieni UVB. Ponieważ są to promienie o krótszej długości fali nie wnikają one
głęboko w skórę, a głównie do naskórka. Jednakże mimo krótszej długości fali promienie te
posiadają wyższą energię w porównaniu z promieniami UVA

Ilość UVA docierająca do powierzchni Ziemi jest znacznie
większa niż UVB. Nie powoduje ono powstawania rumienia i poparzeń, natomiast powoduje
pigmentację skóry, czyli opaleniznę oraz, jak się okazało w ostatnim czasie, jest głównie
odpowiedzialne za tak zwane fotostarzenie się i zmiany nowotworowe skóry. Jego natężenie jest
takie samo przez cały dzień, od wschodu do zachodu słońca, niezależnie od pogody oraz pory
roku, czyli zimą jest równie intensywne jak latem. Nie zatrzymują go ani chmury ani szyby
okienne, czyli nawet siedząc w samochodzie lub w nasłonecznionym pokoju, bądź w pochmurny
dzień latem czy zimą, jesteśmy poddani działaniu takiej samej dawki promieni UVA. Jako
promienie o dłuższym zasięgu penetrują skórę bardzo głęboko, aż do poziomu skóry właściwej.
Efekty jego niekorzystnego działania są zauważalne po latach, gdyż dawki promieniowania UVA
kumulują się dając o sobie znać w przyszłości, na przykład w postaci zniszczonej, pokrytej
licznymi zmarszczkami skóry lub zmian nowotworowych
.
Raport UOKiK z kontroli urządzeń opalających (solariów)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A wracając do zagadki pozyskiwania 90% energii z powietrza :)

Podpowiedź nr 3.
Ile razy mniej energii uzyskuje się w sytuacji gdy kwas mlekowy nie może być przekształcony do kwasu cytrynowego?
Zapisane

barney1234

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3608
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Dieta JEM/NIE JEM w praktyce
« Odpowiedź #101 dnia: Sierpień 13, 2016, 04:54:16 pm »

Głębokość wnikania w skórę promieniowania zależy od długości fali a nie od energii.

tak ale tylko w odpowiednich zakresach energetycznych - z wklejonego opisu jasno wynika, że promieniowanie docierające do Ziemi penetruje tylko naskórek i warstwy skóry więc jakieś wnikanie na kilkanaście cm to abstrakcja
zapewne UVB jako wyżej energetyczne oddziałuje silnej z atomami i jest szybko rozpraszane co nie oznacza, że jego działanie się kończy bo jako rozproszone dalej wnika w skórę
UVA jako o mniejszej energii zanim zostaje pochłonięte może "przedrzeć" się głębiej ale i tak w końcu zostanie "uwięzione"

"W zależności od energii fotonów, promieniowanie, na które się składają, ma inną nazwę. I tak mówi się (poczynając od najwyższej energii fotonu) o promieniowaniu gamma, rentgenowskim (promieniowaniu X), nadfiolecie, świetle widzialnym, podczerwieni, mikrofalach, falach radiowych (promieniowaniu radiowym)."

Twoim zdaniem promieniowanie gamma i rentgenowskie nie sieje spustoszenia z organizmie - no cóż...

a teraz usiądź spokojnie, podrap się po główce i przemyśl - tylko nie w miejscach gdzie perz rośnie :)
Zapisane
trening po 50-tce

ambroziak

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 28372
    • Zobacz profil
Odp: Dieta JEM/NIE JEM w praktyce
« Odpowiedź #102 dnia: Sierpień 15, 2016, 06:37:19 am »

Energię wyznacza długość fali.
Zapisane

barney1234

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3608
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Dieta JEM/NIE JEM w praktyce
« Odpowiedź #103 dnia: Sierpień 15, 2016, 04:11:43 pm »

Energię wyznacza długość fali.


tu nie chodzi o zależność energii od długości fali - Panie Sławku istotą różnicy zdań była głębokość wnikania widma słonecznego w ludzki organizm, po drugie poza pewnymi wartościami wygląda to zupełnie inaczej

Energia emitowanego kwantu gamma musi być większa niż 20 keV - aby mogły przenikać ludzkie ciało

a piszemy o energiach rzędu ok.100 eV (UVA, UVB), które wnikają na jakieś tam bzdurne mikrometry
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2016, 04:43:49 pm wysłana przez barney1234 »
Zapisane
trening po 50-tce

ambroziak

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 28372
    • Zobacz profil
Odp: Dieta JEM/NIE JEM w praktyce
« Odpowiedź #104 dnia: Sierpień 16, 2016, 06:10:21 am »

Nie będę się sprzeczał, bo nie zgłębiałem tego zagadnienia. 
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8