Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

SMF - Just Installed!

Autor Wątek: Skuteczne zmniejszenie apetytu  (Przeczytany 12557 razy)

Łukasz12

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 339
    • Zobacz profil
Skuteczne zmniejszenie apetytu
« dnia: Styczeń 07, 2013, 06:54:57 pm »

Czy są dostępne skuteczne środki na zmniejszenie apetytu a nawet żeby człowieka odpychało na widok jedzenia ?;) oprócz błonnika,chitosanu itp itd
Zapisane

Zbyszko Tarczewski

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 9052
    • Zobacz profil
Odp: Skuteczne zmniejszenie apetytu
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 08, 2013, 07:21:27 am »

wielu z nas stosuje Thermo Stim

choc oczywiscie nie ma tutaj mowy o odpychaniu na wido jedzenia
Zapisane

sebaya

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 77
    • Zobacz profil
Odp: Skuteczne zmniejszenie apetytu
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 08, 2013, 10:20:44 am »

Ogólnie to prawie wszystkie spalacze tłuszczu mają jakieś elementy wpływające na mniejszy apetyt, ale według mnie nie tędy droga szczególnie w twoim wieku. Jak masz apetyt i jesteś zdrowy, to przede wszystkim świadczy to o tym, że masz dobry metabolizm, a to podstawa do palenia tłuszczu. Zadbaj tylko o czyste jedzenie i wszytko ładnie poleci samo :)

Mogę jeszcze doradzić, że z naturalnych sposobów na zmniejszenie apetytu, to po prostu jeść więcej warzyw do każdego posiłku (a mniej ryżu np.) i owoców (ale tutaj wybiórczo, najlepsze grejpfruty i jabłka). Sprawdzone i działa na 100%. Możesz jeszcze zobaczyć taki suplement ewentualnie Nopalina, który oprócz hamowania apetytu i spalania tłuszczu, ma jeszcze szereg innych prozdrowotnych właściwości.

Dodatkowo większość zawodników w okresie przygotowań do zawodów zwiększa paradoksalnie ilość posiłków (z 5-6 do 6-8) właśnie w celu przyspieszenia metabolizmu. Tylko wówczas należy liczyć uważnie kalorie z węglowodanów i tłuszczy :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2013, 10:27:05 am wysłana przez sebaya »
Zapisane

ambroziak

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 28371
    • Zobacz profil
Odp: Skuteczne zmniejszenie apetytu
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 08, 2013, 03:49:18 pm »

Wysokie porcje białka hamują na długo apetyt.
Zapisane

Zbyszko Tarczewski

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 9052
    • Zobacz profil
Odp: Skuteczne zmniejszenie apetytu
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 08, 2013, 04:51:17 pm »

ale trzeba chwile od spozycia poczekac na efekt
Zapisane

Zbyszko Tarczewski

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 9052
    • Zobacz profil
Odp: Skuteczne zmniejszenie apetytu
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 08, 2013, 04:52:15 pm »

Dodatkowo większość zawodników w okresie przygotowań do zawodów zwiększa paradoksalnie ilość posiłków (z 5-6 do 6-8) właśnie w celu przyspieszenia metabolizmu.

jesli posiadasz jakies dane na temat zwiekszania metabolizmu przy w/w kombinacjach poprosze o nie :)
Zapisane

sebaya

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 77
    • Zobacz profil
Odp: Skuteczne zmniejszenie apetytu
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 09, 2013, 09:44:26 am »

Jeśli chodzi o dane potwierdzone jakimiś badaniami, to takowych nie posiadam.
Natomiast usłyszałem to już od kilku zawodników (głównie pro) o takiej metodzie, no i nie zastanawiając się dłużej sam to przetestowałem, bo brzmiało sensownie. Wiadomo nie od dzisiaj przecież, że więcej mniejszych posiłków przyspiesza metabolizm. I tak jak za pierwszym razem robiłem redukcję na 5 posiłkach, to raz że pogubiłem dużo mięśni, a dwa właśnie non stop głodny chodziłem. Za drugim razem wycinałem się już na 6-7 (nie liczę oczywiście szejków tutaj, bo tak to wyszłoby nawet 10) posiłkach dziennie (z 5 na offie). I efekt zdecydowanie lepszy i nie chodziłem już taki głodny. Fakt, że wymaga to dużej dyscypliny, aby zmieścić tyle posiłków w ciągu dnia :)
Zapisane

plking

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 585
    • Zobacz profil
Odp: Skuteczne zmniejszenie apetytu
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 09, 2013, 01:24:11 pm »

@sebaya to o czym mówisz to mit. Nawet chyba badania były jakieś na ten temat i potwierdzili ze to mit. Sam próbowałem kiedyś jeść 8 nawet 10 posiłków dziennie. Nie dało to żadnych dodatkowych rezultatów. Jedyny plus takowej formy odżywiania to zachowanie odpowiedniego poziomu glukozy/lipidów we krwi i niema tu jakiś skoków (to chyba cukrzykom powinno odpowiadać)

A z mojej strony, u mnie apetyt hamuje chyba najbardziej znacząco metformina. Co do hamowania apetytu na słodkie to morwa biała(chociaż tutaj wiem ze nie na wszystkich działa) no i geranium.
Zapisane

sebaya

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 77
    • Zobacz profil
Odp: Skuteczne zmniejszenie apetytu
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 09, 2013, 01:54:08 pm »

@sebaya to o czym mówisz to mit.

No jednak nie wydaje mi się, skoro zawodnicy pro ze Stanów tak często postępują nadal i mówię, że w moim przypadku 6 posiłków (czasami nawet 7) działa lepiej na redukcji niż 5. To na pewno też kwestia indywidualna i tego ile się kręci kardio w tym czasie. Ja na czczo robię wtedy przeważnie 4-5 dni w tygodniu minimum, także takie ssanie się włącza, że co godzinę mógłbym jeść :)

btw ale chętnie poznam te badania przeprowadzone na sportowcach (najlepiej kulturystach), bo jak robią jakieś badania to przeważnie na zwykłych ludziach, gdzie u nich 8 posiłków to może nawet zdrowiu szkodzić :)
Zapisane

plking

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 585
    • Zobacz profil
Odp: Skuteczne zmniejszenie apetytu
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 09, 2013, 06:12:45 pm »

Zapisane

ambroziak

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 28371
    • Zobacz profil
Odp: Skuteczne zmniejszenie apetytu
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 10, 2013, 05:57:38 am »

Obalamy m.in. i ten mit w aktualnym nr PB.
Zapisane

sebaya

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 77
    • Zobacz profil
Odp: Skuteczne zmniejszenie apetytu
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 10, 2013, 12:14:10 pm »

http://potreningu.pl/kobieta/artykuly/1505/jedzenie-czesciej-mniejszych-posilkow-wcale-nie-sprzyja-odchudzaniu
Jak na zawołanie dziś z SFD jako newsleter to dostałem.:)

Widział ktoś kulturystę o 3 posiłkach dziennie, który jeszcze osiąga jakieś wyniki? Ja nie, bo nie ma takich, piramidalne bzdury.
Przecież nam zależy na utrzymaniu masy mięśniowej przy redukcji, dlatego nie wyobrażam sobie jedzenie np. 3 posiłków dziennie po 80g białka w każdym (przynajmniej u mnie ok. 50% zamieni się w glukozę), bzduryyy :)

Owszem mogę się zgodzić, że przy redukcji osób nie trenujących kulturystyki/fitness, to nie ma większego znaczenia czy to będzie 3 czy 6 posiłków dziennie. Liczy się bilans kaloryczny całodzienny, a nawet tygodniowy.

btw artykuł pochodzi z podstrony http://potreningu.pl/kobieta hehe
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2013, 12:50:30 pm wysłana przez sebaya »
Zapisane

Zbyszko Tarczewski

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 9052
    • Zobacz profil
Odp: Skuteczne zmniejszenie apetytu
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 10, 2013, 03:12:38 pm »

Perfect Body nr 18 artykul

12x dziennie

74-76

http://perfectbody.pl/?p=pbonline&pb=18
staralem sie aby odpowiedal na wiele pytan :)

Zapisane

sebaya

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 77
    • Zobacz profil
Odp: Skuteczne zmniejszenie apetytu
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 10, 2013, 06:41:21 pm »

No cóż jakoś to do mnie nie przemawia muszę przyznać, ale artykuł jak znajdę jeszcze gazetę, to chętnie czytnę tak czy inaczej. Grunt to, żeby się nie zamykać, a badać inne alternatywy.
Zapisane

Zbyszko Tarczewski

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 9052
    • Zobacz profil
Odp: Skuteczne zmniejszenie apetytu
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 11, 2013, 06:59:52 am »

pytaj raczej o ten numer w sklepach PBC
w salonach prasowych jest juz nowy numer

poki nie przeczytasz artykuly nie moze przemowic :)
Zapisane