Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

SMF - Just Installed!

Autor Wątek: ŁYSIEJĄCY ROCKMEN-PROŚBA O POMOC  (Przeczytany 6134 razy)

Adam86

• Sr. Member
    • Email
ŁYSIEJĄCY ROCKMEN-PROŚBA O POMOC
« dnia: Luty 17, 2014, 06:22:48 pm »

Witam serdecznie użytkowników forum.
Jestem tu nowy. Mam 28 lat tak btw.
Chciałbym poprosić Was o odpowiedzi na kilka pytań jeśli będziecie tak mili mi ich udzielić. Zacznę sądzę dosyć niestandardowo.
Chciałbym rozpocząć ćwiczenia siłowe. Nie tyle siłownia co tzw. kalistenika,ćwiczenia z obciążeniem własnego ciała ale w zasadzie na jedno wychodzi pod względem wydzielania się testosteronu a co za tym idzie DHT. Czy dobrze rozumiem, że muszę z tego zrezygnować bowiem będzie to powiększać problem z łysieniem i łojotokiem? Czy też ten wzrost nie jest istotny? No bo rozumiem, że nie ma innych ćwiczeń rozbudowujących mięśnie itp?

Niezależnie od odpowiedzi na pierwsze pytanie chciałbym zapytać też o wpływ diety na łojotokowe zapalenie skóry bowiem chyba "typowa" dieta na masę też nie jest wskazana. Rozumiem, że wykluczone są cukry proste. słodycze itp ale czy w ogóle wysoka liczba węglowodanów jest nie wskazana przy łojotoku? Nawet pochodzących z kaszy,ciemnego pieczywa, ryżu, białej fasoli? Wyczytałem gdzieś w internecie, że nie wskazane są nawet mleko i jajka co przyznam, że mnie zszokowało.

Raptem dwa tygodnie temu wyczytałem, że zielona herbata może wpłynąć na obniżenie DHT. Zacząłem ją poć. A dosłownie przedwczoraj wyczytałem o palmie sabałowej. Już ją sobie zamówiłem.

Moja historia z łysieniem nosi imię łojotoku. Zdiagnozowano go u mnie kilka lat temu. Nic nie pomagało. Nazista siedział na głowie i robił włosom auschwit. W sierpniu 2012 roku pomyślałem, skoro to jest tłuste to może szampon do włosów tłustych? Zakupiłem Catzy Healing zielony. I zdarzył się cud. Wyczyścił mi skórę błyskawicznie. Podkreślam wyczyścił błyskawicznie po całości. Skóra zaczęła oddychać. Stosowałem potam aminexil vichy, który potem zamieniłem na neogenic. W pierwszym tygodniu stycznia 2014 po nieobcinaniu się od 7 miesięcy stwierdziłem, że mam najdłuższe i najlepsze włosy od kilku lat. Nie przetłuszczajace, puszyste. Fajne. Tydzień później pojawił się łojotok i włosy stały się ochydne.

No i ten łojotok jest największym problemem. Co możecie doradzić? Catzy Healing Zielony niestety już na niego nie działa. Dlaczego powrócił? Nie wiem. Mogę jedynie obwiniać stres bo w pracy się ostatnio zrobiło kiepsko no i w okresie świąt coś mnie ogłupiło i jak głupi jadłem słodycze.
Zrobiłem sobie zabieg osocza bogatopłytkowego pod koniec stycznia ale obawiam się, ze łojotok może zabić potencjalne efekty, które mogą być od zerowych po genialne.

Nie wiem co dalej.

1)No będę brał tą palmę ale...
2)Co do wcierania na głowę polecicie? Czy jest coś lepszego niż aminexil vichy? Ten spectral? Coś innego? A może po prostu iść do lekarza aby wypisał mi jakiś minoxidil 5%?
3) Mam też grzebień laserowy ale go nie używam bo nie wiem jak mógłby wpłynąć na łojotok.

Za jakąkolwiek pomoc z góry serdecznie dziękuję.

Najbardziej dołuje mnie ta podzielność opinii u ludzi. Jedni chwalą palmę, korzeń pokrzywy itp. Inni twierdzą, że nic nie działa. Jedni twierdzą to, drudzy tamto i bądź tu mądry. Chciałbym móc choć zachować to co jeszcze jest.

Pacu

• Gość
Odp: ŁYSIEJĄCY ROCKMEN-PROŚBA O POMOC
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 17, 2014, 06:55:50 pm »

Z doswiadczenia powiem ze nasilenie sie objawow lysienia po dawce slodyczy jest objawem:
1. Drozdzycy
2. Cukrzycy
Od siebie:
-Słodycze, produkty mleczne i cukry proste won na 3 miesiace
-Zbilansowana dieta
-Zrob testy alergiczne i wywal wszystko co cie uczula (Najczesciej: mleko, kurczak, jaja, wieprzowina, gluten)
-Dodatkowo spora porcja warzyw (na talerzu a nie na papierze)
3 miesiace tak duzo a moze tak malo... by poznac przyczyne  ;)

Adam86

• Sr. Member
    • Email
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 17, 2014, 07:04:52 pm »

Dzięki Pacu

Tylko mam pytanie
Czy np biały ryż to też cukry proste?
Produkty mleczne-czy to tylko mleko, czy też żółty i biały ser, maślanka kefir itp

Nie wiele wiem o cukrzycy akurat. Obstawiałbym grzyba.

To co można jeść? :P

Adam86

• Sr. Member
    • Email
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 17, 2014, 07:20:33 pm »

Pacu

W 2008 roku zrobiłem sobie test na alergię. Wyszła mi bylica. Pani alergolog powiedziała, że nie mam alergii ale jedynie mogę mieć jakąś wrażliwość skórną.

Nigdy nie pomyślałem, że mógłbym mieć cukrzycę ale sprawdzę to. Lepiej ją wykluczyć jak coś. Zapisze się jutro do lekarza.

Pacu

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 17, 2014, 08:56:22 pm »

Co mozna jesc? Wszystko co nie jest przetworzone, mieso, ryby, ryz, kasze, warzywa- dowolnosc.
Ryz, kasza, chleb- zawieraja weglowodany zlozone
Robiles test na alergie wziewne czy takze na pokarmowe?
Probowales uzywac aloesu albo/i siarki do mycia glowy?

Poczytaj o candidzie i diecie przy niej, drozdzyce leczy sie zmianą stylu zycia
http://www.laboratoriumurody.pl/forum/lojotokowe-zapalenie-skory-lzs,t1178,30.html

Adam86

• Sr. Member
    • Email
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 17, 2014, 09:54:05 pm »

W 2012 po kilku latach łojotoku wyczyscił mi go catzy healing zielony. Może jakiś wpływ miała woda utleniona i aeroby. I półtora roku wolności (od łojotoku) i deprawacji (jak to rockmen :)).Piwo fajki.

Wróciło miesiąc temu. Podejrzewam stres i słodycze.

Znam temat candidy. Stąd pytanie o dietę choćby. Od miesiąca selsen blue, catzy healing nie działa już. Ale mleka piłem mnóstwo. Myślałem, że można.

Jak to był test na alergię to przyznam, że nie wiem.

Adam86

• Sr. Member
    • Email
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 17, 2014, 09:58:18 pm »

Ale raczej wziewne. Pokłuli mi rękę. Tak to robili. No i wyszła ta bylica. Powiedzieli co teoretycznie może ale nie musi mnie uczulić. Kazali abym sam do tego doszedł. Na napewno cytrusy mnie uczulają. Tyle wiem z własnych obserwacji.

Zbyszko Tarczewski

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 18, 2014, 10:31:52 am »

candida byla KOMPLEKSOWO omowiona bodaj w 3 czesciach na lamach magazynu Perfect Body

tutaj zajawka pierwszej czesci

http://perfectbody.pl/ZDROWIE/4/337/CANDIDA---NIEWIDZIALNE-ZAGROZENIE.html

Adam86

• Sr. Member
    • Email
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 18, 2014, 07:00:02 pm »

Temat candidy jak najbardziej już znam ale dziękuję za każdą radę i sugestię.

Przyznam, że nie do końca jednak rozumiem całej diety. Czy np. owoce też odpadają? Buraki?

Raz wygrałem bitwę z łojotokiem to wierzę, że wygram i drugi. Jest jeszcze kilka alternatyw jak np. nizoral krem, lub kilkumiesięczne branie terbinfiny i czegoś osłonowego na watrobę+dieta. Podobno niszczy grzyby do cna.

Nie mniej jednak cały czas interesuje mnie kwestia ćwiczeń siłowych ale rozumiem, że nikt nie jest w stanie mi na to pytanie odpowiedzieć dając przy tym gwarancję.
No i co gorsza biorąc pod uwagę logikę-skoro ćwiczenia=więcej testosteronu=więcej DHT=mniej włosów.
Ani się człek czupryną ani sylwetką nie może pochwalić :P

Pacu

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 18, 2014, 08:41:58 pm »

Ten DHT to taki nieuchwytny zajac, kazdy slyszal nikt nic nie wie
Trenuj i nie przejmuj sie
Poza tym wplyw testosteronu na wlosy jest naprawde znikomy i przeceniany, liczy sie dieta i styl zycia.

Mam testosteron 2x ponad polska norme i bujny zarost, tylko o czym to swiadczy?  ;D

Nie masz ZABIC grzyba antybiotykami, masz zmienic diete tak zeby grzyb sie NIE ROZWIJAL. To ogromna roznica!
Polecam ci wypisz sobie 10-20 produktow ktore najczesciej jadasz i zrob sobie testy alergiczne na nie. Jak juz pisalem najpopularniejsze alergie są na mleko, jaja,kurczaka,wieprzowine, histamine + gluten
Owoce moga zostac, tylko nasze polskie i owoce lesne. Zadnego bawienia sie w banany, ananasy, mango i inne cuda zza oceanu.

Adam86

• Sr. Member
    • Email
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 18, 2014, 09:15:31 pm »

Sądzę Pacu, że po prostu masz genetycznie silne włosy :)
Pewnie nie miałeś nigdy z nimi problemu?

Adam86

• Sr. Member
    • Email
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 19, 2014, 07:46:18 pm »

Wizytę u lekarza mam dopiero/już w poniedziałek. Pewnie mnie te testy będą sporo kosztować.
Jakbym miał wymienić takie najczęściej jadane pokarmy:kurczak,wieprzowina, jajka, mleko, biały ser, żółty ser, chleb (niemal tylko ciemny), ryż makaron, jakaś wędlina,płatki owsiane.

Pomijam w liście rzeczy typu cebula lub marchew bo chyba to raczej nie szkodzi ;P

Adam86

• Sr. Member
    • Email
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 24, 2014, 07:40:47 pm »

No i poszedłem do lekarza. Dostałem skierowanie do alergologa i jeszcze na cukier we krwi, próby wątrobowe i tarczyce.

A z łojotokiem ponownie mam dobre wyniki poprzez szampon do włosów tłustych. Tym razem Alpecin Med.

ambroziak

• Global Moderator
  • Hero Member
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 27, 2014, 02:32:21 pm »

Wolę więc wstrzymać się z poradami do czasu odbioru wyników i diagnozy lekarza.

Adam86

• Sr. Member
    • Email
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 27, 2014, 07:59:00 pm »

No cóż. Chętnie poznałbym opinię i teraz:P Ale rozumiem.
Cukrzyca jest bardzo mało prawdopodobna w mym przypadku ale sprawdzę to dla pewności.
Alergia pokarmowa-się okaże. Nie będę najwyżej jadł tego czego nie można i tyle.

Najbardziej interesuje mnie kwestia dht a ćwiczenia aczkolwiek widzę, że ten temat się nie raz powtarzał więc musi to mieć coś na rzeczy.

Jednakże u mnie włosy zniszczył kilkuletni łojotok. Mówi się, że łojotok towarzyszy łysieniu androgenowemu ale sądzę, że to raczej jest na odwrót.