Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

SMF - Just Installed!

Strony: 1 ... 24 25 [26]

Autor Wątek: Terapia testosteronem  (Przeczytany 48713 razy)

Piotr Sz.

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Terapia testosteronem
« Odpowiedź #375 dnia: Kwiecień 11, 2021, 04:00:02 am »

Piotr Sz.
jest dobry środek na zbicie SHBG, znacznie lepszy niż korzeń pokrzywy - śliwa amerykańska PYGEUM. Przetestuj sobie .Poszukaj dobrego ekstraktu  :)
Boss, masz jakieś badania potwierdzające tą tezę? Bo nic w necie tak na szybko nie znalazłem.

Też przejrzałem temat i nic o działaniu tej śliwy na SHBG nie znalazłem.
Zapisane

Boss

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 845
    • Zobacz profil
Odp: Terapia testosteronem
« Odpowiedź #376 dnia: Kwiecień 11, 2021, 06:47:49 am »

dietetyk kliniczny na innym forum napisał że bardzo dobrze u swoich podopiecznych widział zbicie SHBG na tym środku, nie jest drogi środek więc warto przetestować , brałem go nawet z tego forum co pisał, standaryzacja 20%,ale badań nie robiłem, widzę że też jeden ekstrakt jest dostępny na portalu aukcyjnym chyba 12% fitosteroli
Zapisane

ambroziak

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 28371
    • Zobacz profil
Odp: Terapia testosteronem
« Odpowiedź #377 dnia: Kwiecień 11, 2021, 07:31:40 am »

Pamiętam, że był w aptekach bodaj Herbapolu, ale nie pamiętam, pod jaką nazwą.
Zapisane

Łukasz84

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 538
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Terapia testosteronem
« Odpowiedź #378 dnia: Lipiec 01, 2021, 11:28:47 am »

Piotr Sz. - jak wygląda sytuacja u Ciebie z progesteronem? Robiłeś badania? Jak suplementacja pyłkiem sosnowym?
Zapisane

Piotr Sz.

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Terapia testosteronem
« Odpowiedź #379 dnia: Lipiec 01, 2021, 02:12:01 pm »

Robiłem 17 czerwca, progesteron 0,668 czyli standardowo ponad normę (<0,474).
SHBG też tradycyjnie ponad normę, mam 72,62 przy górnej granicy 54,1.

Estradiol, prolaktyna, kortyzol w widełkach.

Teściu prawie max 28,42(góra normy 29). To u mnie też już standard ;D

Z progesteronem i SHBG już nie walczę bo wyczerpały mi się pomysły na wynalazki ;)

Cały czas lecę czarnuszkę z kurkumą (odwar) i apigeninę 300 mg. Wrzuciłem też na noc nalewkę z propolisu. DIM i pokrzywa w rotacji (teraz brejk).

Czekam na dostawę tarczycy bajkalskiej więc też poleci kuracja.

Pyłku nie planowałem i na razie o nim nie myślę.

Rano na czczo leci jeszcze tauryna i solidna porcja EAA. W ciągu dnia idzie MSM z wit.C, kreatyna i EAA okołotreningowo, wit.D 6 tys. i cała reszta tych pierdółek ;D.

Za parę dni zrobię badanie wit.D bo mija kwartał od ostatniego ładowania. Zobaczymy jak się zmienił jej poziom.
Zapisane

ambroziak

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 28371
    • Zobacz profil
Odp: Terapia testosteronem
« Odpowiedź #380 dnia: Lipiec 01, 2021, 08:34:49 pm »

Latem to poziom witaminy D powinien być dodatkowo podwyższony.
Zapisane

007 James Bond

  • Gość
Odp: Terapia testosteronem
« Odpowiedź #381 dnia: Luty 27, 2023, 08:06:39 pm »

Niestety jest sporo racji w tym co napisał Barney. Ja teraz czytam dużo na temat Kurkuminy, która opisywana jest tutaj w samych superlatywach, tymczasem na angielskiej wikipedii piszą, że w ponad 120 badaniach nie wykazano żadnego działania prozdrowotnego Kurkuminy, a pozytywne wyniki badań o jej rzekomym działaniu przeciwnowotworowym zostały sfałszowane.

Cytuj
Pharmacology
Curcumin, which shows positive results in most drug discovery assays, is regarded as a false lead that medicinal chemists include among "pan-assay interference compounds". This attracts undue experimental attention while failing to advance as viable therapeutic or drug leads.[3][11][12]

Factors that limit the bioactivity of curcumin or its analogs include chemical instability, water insolubility, absence of potent and selective target activity, low bioavailability, limited tissue distribution, and extensive metabolism.[3] Very little curcumin escapes the GI tract and most is excreted in feces unchanged.[13] If curcumin enters plasma in reasonable amounts, there is a high risk of toxicity since it is promiscuous, and interacts with several proteins known to increase the risk of adverse effects, including hERG, cytochrome P450s, and glutathione S-transferase.[3]

Cytuj
Research
In vitro, curcumin exhibits numerous interference properties which may lead to misinterpretation of results.[3][11][16] Although curcumin has been assessed in numerous laboratory and clinical studies, it has no medical uses established by well-designed clinical research.[17] According to a 2017 review of more than 120 studies, curcumin has not been successful in any clinical trial, leading the authors to conclude that "curcumin is an unstable, reactive, non-bioavailable compound and, therefore, a highly improbable lead".[3]

The US government has supported US$150 million in research into curcumin through the National Center for Complementary and Integrative Health, and no support has been found for curcumin as a medical treatment.[3][18]

Cytuj
Research fraud
Bharat Aggarwal was a cancer researcher at the University of Texas MD Anderson Cancer Center, who as of April 2018 had 19 papers retracted for research fraud.[19][20] Aggarwal's research had focused on potential anti-cancer properties of herbs and spices, particularly curcumin, and according to a March 2016 article in the Houston Chronicle, "attracted national media interest and laid the groundwork for ongoing clinical trials".[21][22][23] Aggarwal co-founded a company in 2004 called Curry Pharmaceuticals, based in Research Triangle Park, North Carolina, which was seeking to develop drugs based on synthetic analogs of curcumin.[22][24] SignPath Pharma, a company seeking to develop liposomal formulations of curcumin, licensed three patents invented by Aggarwal related to that approach from MD Anderson in 2013.[25]


Źrodło: https://en.wikipedia.org/wiki/Curcumin

Ja już dawno temu stwierdziłem, że prozdrowotne działanie kurkuminy to jedna wielka ściema i placebo. Oczywiście zaraz ktoś napisze, że działa... https://www.youtube.com/watch?v=sAUepnFbS5A
Zapisane

Zbyszko Tarczewski

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 9052
    • Zobacz profil
Odp: Terapia testosteronem
« Odpowiedź #382 dnia: Luty 28, 2023, 08:14:32 am »

Zapisane

007 James Bond

  • Gość
Odp: Terapia testosteronem
« Odpowiedź #383 dnia: Luty 28, 2023, 01:08:35 pm »

A film obejrzałeś do końca ? Te artykuły co podlinkowałeś doskonale pamiętam i przy każdym z nich była reklama kurkumy od Kenay, a wiemy doskonale, że właściciel tej firmy to dobry kolega Pana Sławka, podejrzewam, że te artykuły powstały właśnie na zlecenie Kenay, bo tak m.in. zarabia Pan Sławek i nie ma w tym nic złego, ale naprawdę żal mi ludzi którzy to kupowali i nadal kupują, przecież to jest zwykła kurkumina (tak wiem, ulepszony proces technologiczny - BCM-95, standaryzowany na 95% kurkuminoidów... :-) i to wszystko za chore pieniądze, no ale hajs musi się zgadzać... :P  To oczywiście moja opinia i mam do tego pełne prawo. Pozdrawiam serdecznie.
Zapisane

ambroziak

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 28371
    • Zobacz profil
Odp: Terapia testosteronem
« Odpowiedź #384 dnia: Luty 28, 2023, 03:05:57 pm »

Przecież to, co mówi ten facet, dotyczy nie tylko kurkuminy, ale ogólnie wszystkich aktywnych biologicznie składników pokarmowych. Występują jedynie w postaci suplementów, a nie leków. A to z tego powodu, że nie można ich patentować, a jak nie można czegoś opatentować, to nie opłaca się tego badać i wdrażać, bo nigdy się na tym nie zarobi.

Bywały pewne wyjątki, ale to trochę inna historia.
Zapisane
Strony: 1 ... 24 25 [26]