Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

SMF - Just Installed!

Strony: [1] 2 3 ... 28

Autor Wątek: Walka EKTOMORFIKA o każdy gram mięcha :)  (Przeczytany 45818 razy)

Łukasz84

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 538
    • Zobacz profil
    • Email
Walka EKTOMORFIKA o każdy gram mięcha :)
« dnia: Luty 05, 2021, 10:42:53 am »

Witam!
Jest to poniekąd kontynuacja wątku https://slawomirambroziak.pl/forum/index.php?topic=5112.255
Tutaj będę wrzucał moją walkę o każdy gram wypracowanego mięcha na siłowni.
Jak widzicie po tytule, mam budowę ektomorficzną (albo najbardziej zbliżoną do niej). Ciężko mi napisać ile mam stażu treningowego, bo nie wiem czy liczyć kiedy pierwszy raz wszedłem na salę siłowni (czyli ponad 4 lata temu, czy kiedy zacząłem moją dietę i ćwiczenia jakoś sensownie układać).
W tym okresie przeszedłem przez "świńską masę" - 82 kg oraz redukcję 1500 kcal i zejście na 73 kg. Ani jedno, ani drugie nie było dobrze zrobione. Uczę się sam na błędach i myślę, ze wszystkie błędy są już za mną. (w tym również związane z planem treningowym, gdzie miałem tendencję do wsadzania w jednostkę treningową około 40 serii wszystkich ćwiczeń).
Od początku ćwiczę planem zbliżonym do FBW- 4 dni w tygodniu. Czasami musze modyfikować kolejność dni i ćwiczeń, ze względu na dostosowanie pod pracę żony i przedszkole :)
Praca niestety siedząca. Dostęp do siłowni na razie jest + stacja treningowa i hantelki w domu (jak czegoś nie zdążę na siłce zrobić)

Od lutego 2021 wychodzę z redukcji i staram się jeść w okolicach zera kalorycznego. Ważę się prawie codziennie i wyliczam średnią z tygodnia.
Plan na najbliższe 3 miesiące- masa.
Co do suplementacji to jest ona nastawiona wielotorowo-
aktywacja mTOR, Adaptogen (zbicie kortyzolu), Testosteron/obniżenie SHBG, Budowa mięśni (naturalne SARM'y), zwiększenie i uwrażliwienie receptorów androgenowych, pobudzenie wydzielania hormon wzrostu poprzez aminokwasy AOL, Inhibitor aromatazy, Inibitor reduktazy, Obniżenie miostatyny, IGF-1, suple pomocnicze (np. probiotyk)

Główne suplementy obecnie brane to:
Andromass/Apigenina (100 mg), Czarny imbir (KenayAg), Fosfatydyloseryna, Epicatechina

Jestem fanem też nalewek- obecnie idzie ze skórek grejpfruta z rumiankiem jak dodatek do stosowanej suplementacji. Przygotowane są też inne, ale nie stosowane w tym cyklu.

Moja zbliżona sylwetka w załączniku. (piszę zbliżona, bo w obiektywie i w tej rozdzielczości ciężko pokazać zmiany które zaszły- zrobione w sierpniu 2020 po krótkiej redukcji).
Moje suple też w załączniku. (wraz z podziałem na co działają)
Postaram się w najbliższym czasie wrzucić pomiary.

P.S.
Wiedzę czerpię głównie z tego forum i artykułów Pana Sławka. Przeglądam też składy innym supli, które są na rynku i zazwyczaj komponuję swój zestaw celowany. Taką ciekawostką jest np. dodanie kwercytyny do epicatechiny, aby lepiej i dłużej epicatechina działała w ludzkim organizmie - https://www.strongsupplementshop.com/epi-2-0-by-vital-labs
O receptorach androgenowych:
https://testosterone.pl/wiedza/receptory-androgenowe-czym-sa-i-jak-je-uwrazliwic/ + artykuły z tej strony (kompleks witamin B, miłorząb japoński)
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2021, 11:00:35 am wysłana przez Łukasz84 »
Zapisane

Piotr Sz.

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Walka EKTOMORFIKA o każdy gram mięcha :)
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 05, 2021, 02:23:25 pm »

No to do boju i powodzenia, z zainteresowaniem będę obserwował postępy :)
Zapisane

ambroziak

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 28372
    • Zobacz profil
Odp: Walka EKTOMORFIKA o każdy gram mięcha :)
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 05, 2021, 02:46:12 pm »

Bardzo cenna inicjatywa! Na pewno wielu kolegów na tym skorzysta.
Zapisane

Viniu

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 812
    • Zobacz profil
Odp: Walka EKTOMORFIKA o każdy gram mięcha :)
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 05, 2021, 03:05:37 pm »

Pytanie mam o l dopę- da się działanie odczuć?
Zapisane

Łukasz84

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 538
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Walka EKTOMORFIKA o każdy gram mięcha :)
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 05, 2021, 03:49:47 pm »

Pytanie mam o l dopę- da się działanie odczuć?

Tak. To moje drugie podejście do niej. Wróciłem ze względu na działanie na receptory androgenowe i obniżenie prolaktyny. Co do działania i odczucia, to szybciej rano wkręcam się do pracy. A mam stricte umysłową. Biorę ja zaraz po przebudzeniu, ze względu na to, że trzeba ją brać z dala od posiłków.
Zapisane

Viniu

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 812
    • Zobacz profil
Odp: Walka EKTOMORFIKA o każdy gram mięcha :)
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 05, 2021, 05:30:39 pm »

Ostatnio brałem bacopa monnieri. Na początku było fajnie, ale po kilku tygodniach zaczęło mnie zamulać. Odstawiłem i teraz już poza aswagandhę nie planuje wykraczać.
Dawno temu braliśmy Wit PP, popijało się kawą i kop był do treningu jak nic. Ja cały czas mówiłem po tym, jak bym czymś naćpany był ;D Oczywiście nie polecam tego nikomu, to jest ciekawostka.
Zapisane

ambroziak

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 28372
    • Zobacz profil
Odp: Walka EKTOMORFIKA o każdy gram mięcha :)
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 06, 2021, 07:16:00 am »

Jeżeli w postaci kwasu nikotynowego, to witamina PP poprawia ukrwienie - i mózgu, i mięśni, więc pewnie z tego ten efekt.
Zapisane

barney1234

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3608
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Walka EKTOMORFIKA o każdy gram mięcha :)
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 09, 2021, 12:02:25 pm »

Tutaj będę wrzucał moją walkę o każdy gram wypracowanego mięcha na siłowni.

to powalczymy razem, tylko ja rocznik 71 ale mało ważne
sporo masz tych suplementów w diecie ...
- forskolina i korzeń pokrzywy chyba się dublują,
- palmę sabałową bym całkowicie usunął
- adapto max do kosza już lepiej większa dawka resveratrol solo (Olimp miał kiedyś dobry 200mg)

L-dopa chyba sam spróbuję, ciekawe
Zapisane
trening po 50-tce

Viniu

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 812
    • Zobacz profil
Odp: Walka EKTOMORFIKA o każdy gram mięcha :)
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 09, 2021, 12:51:26 pm »

Hmm... Jakieś naleśniki z masłem orzechowym? Albo golonka? Może bym probowal jeść max kaloryczne potrawy, myślę. Ale to wiesz, moje gdybanie jest.
Zapisane

Piotr Sz.

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Walka EKTOMORFIKA o każdy gram mięcha :)
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 10, 2021, 03:49:24 am »

L-dopę biorę już kolejny cykl po 300 mg. Spróbowałem kiedyś raz, fajnie na mnie zadziałała i wrzucam ją regularnie w systemie miesiąc on i miesiąc off (bardzo dobre samopoczucie mentalne no i w tle to działanie na prolaktynę).

Zgodnie ze wskazówkami (znalezionymi oczywiście w necie) najlepiej brać ją na puste kichy (szczególnie chodzi tu o białka, bo aminokwasy zakłócają jakoś jej absorbcję) i bardzo bogato popijać płynami. Jak najbardziej wskazany też kawczan.

W mojej opinii warto spróbować ;D.



 
Zapisane

ambroziak

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 28372
    • Zobacz profil
Odp: Walka EKTOMORFIKA o każdy gram mięcha :)
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 10, 2021, 06:03:01 am »

L-DOPA to aminokwas, więc inne aminokwasy spowalniają jej wchłanianie.
Zapisane

Łukasz84

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 538
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Walka EKTOMORFIKA o każdy gram mięcha :)
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 23, 2021, 08:56:44 am »

Cześć! Mały update co u mnie.
U mnie ostatnio treningi na 80% z dwóch powodów:
- wpadł mi remont domu i po godzinach skupiam się na tym remoncie (głównie malowanie teraz mnie czeka :) )
- przez weekend dopadło mnie małe przeziębienie i z tego powodu wczoraj odpuściłem trening :(
- dieta- bliska zero kalorycznemu. Utrzymuje się w okolicach 75,4 kg
- suple w miarę trzymane, ale wiadomo bez podstaw (dieta i trening) to cudów nie zdziałają.
Po pracy więc malowanie, ale podstawowy trening staram się zrobić.
Jak ogarnę remont, to zacznę podbijać kalorie.
Zapisane

ambroziak

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 28372
    • Zobacz profil
Odp: Walka EKTOMORFIKA o każdy gram mięcha :)
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 23, 2021, 06:29:22 pm »

No to czekamy do zakończenia remontu...
Zapisane

Łukasz84

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 538
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Walka EKTOMORFIKA o każdy gram mięcha :)
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 01, 2021, 07:02:40 pm »

Remont się nie kończy, ale znajduję czas na treningi oraz podkręcam kalorie. Czasami trening muszę podzielić na dwie sesje w ciągu dnia, aby się że wszystkim wyrobić.
Za tydzień pomiary.
Planuję zmienić (ograniczyć) ilość suplementów. Kończy mi się ekstrakt ziela Damiana, pokrzywy, maral i kozieradka. W to miejsce chciałbym wprowadzić porządną dawkę fitosteroli. Myślałem o kombinacji Testosterol 250 + Biosterol lub z Kenay "Fitosterole Extra". Co wy byście wybrali? Ja chyba ekstrakt z Kenay i brać zgodnie z zaleceniami czyli codziennie po 2 kapsułki.
Trening dzisiaj wyszedł super. Progres siłowy w górę. Nabicie też coraz większe. Glikogen w mięśniach zaczyna być widoczny.  :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2021, 07:38:06 pm wysłana przez Łukasz84 »
Zapisane

ambroziak

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 28372
    • Zobacz profil
Odp: Walka EKTOMORFIKA o każdy gram mięcha :)
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 02, 2021, 07:15:13 am »

Nidy jeszcze nie próbowałem fitosteroli. Może wezmę z Kenay i spróbuję...
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 28