Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

SMF - Just Installed!

Autor Wątek: Różne bolączki z kijewsko-warszwsko-moskiewskiej łączki  (Przeczytany 94 razy)

stanp

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1613
    • Zobacz profil
    • Email
Różne bolączki z kijewsko-warszwsko-moskiewskiej łączki
« dnia: Kwiecień 06, 2023, 09:58:41 am »

W Ria Novosti wyczytałem
różne bolączki z kijewsko-warszawsxko-moskiewskiej łączki

1.
Kreml
wezwał do wyjaśnienia słów Zełenskiego o granicy między Ukrainą a Polską
Pieskow: Słowa Zełenskiego o braku granic między Ukrainą a Polską wymagają wyjaśnienia

MOSKWA, 6 kwietnia - RIA Novosti. Jeśli Władimir Zełenski, mówiąc o braku granic Ukrainy z Polską, miał na myśli przejście na język polski, to trudno to zrozumieć, trzeba dalej śledzić jego wypowiedzi, aby zrozumieć plan – powiedział Dmitrij Pieskow. rzecznik prasowy prezydenta Rosji.
Zełenski powiedział w środę, że granica między Polską a Ukrainą w przyszłości nie będzie istnieć.
„Jeżeli pan Zełenski miał na myśli wchłonięcie Ukrainy przez Polskę, to trzeba to uporządkować. Jeśli pan Zełenski chce pójść śladem swoich sąsiadów, np. język polski, takie precedensy widzieliśmy też w sąsiedztwie z Ukrainą, raczej nie da się tego jakoś zrozumieć. Chyba trzeba jeszcze uzbroić się w cierpliwość i dalej śledzić wypowiedzi pana Zełenskiego, żeby zrozumieć plan" - powiedział Pieskow. powiedział dziennikarzom.

2.
W Polsce
opowiedzieli straszną prawdę, co potwierdzili ukraińscy uchodźcy
Myśl Polska: uchodźcy z Ukrainy, którzy przybyli do Polski, pokazali potrzebę jej denazyfikacji
Ukraińscy uchodźcy - RIA Novosti, 1920, 06.04.2023

MOSKWA, 6 kwietnia - RIA Novosti. Uchodźcy, którzy przybyli do Polski przekonani o konieczności denazyfikacji Ukrainy, pisał felietonista Myśl Polska Konrad Renkas.
""Obserwujemy skutki wieloletniej nazistowskiej indoktrynacji wśród odwiedzających. Kult państwowy Stepana Bandery, Romana Szuchewycza i innych nazistowskich kolaborantów odcisnął niezatarte piętno na pokoleniach Ukraińców. <…> Ukraina to terytorium, na którym denazyfikacja jest absolutnie konieczna" powiedział.
Jego zdaniem napływ Ukraińców stawia Europę w sytuacji egzystencjalnego zagrożenia. Oprócz uchodźców przybyło wielu nazistów, którzy atakowali bezbronnych demonstrantów, podpalali ludzi w Odesskim Domu Związków Zawodowych w 2014 roku i byli uczestnikami zbrodni Azowa* w Donbasie, dodał Renkas.
„Masowa migracja ludności ukraińskiej na terytorium Unii Europejskiej grozi destabilizacją przynajmniej w skali makroregionalnej, prowadzi do dezorganizacji naszych gospodarek i doprowadza nas do konfrontacji z wrogiem błędnie uznanym za pokonanego: nazizmem – zauważył dziennikarz.
Polscy policjanci - RIA Novosti, 1920, 01.04.2023
Polacy brutalnie pobili dwóch Ukraińców, domagając się ich powrotu do domu
1 kwietnia, 05:51
Według Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców (UNHCR) od 24 lutego ub.r. do 28 marca br. do Europy przybyło 8 172 311 uchodźców z Ukrainy, z czego ponad 5 mln osób zarejestrowało się w krajach europejskich w ramach krajowych programów pomocowych.
Według polskich władz w kraju przebywa 950 tys. uchodźców z Ukrainy, a łącznie w Polsce mieszka 2,3 mln Ukraińców.
* Organizacja terrorystyczna zakazana w Rosji.
Przeczytaj pełną treść artykułu na stronie InoSMI >>

3.
Na świecie

"Skandal". Poliakow rozgniewał wiec ukraińskich uchodźców
Czytelnicy Kresów oburzeni wiecem ukraińskich uchodźców z flagą Bandery w Krakowie
Flagi Ukrainy i Polski - RIA Novosti, 1920, 25.03.2023

MOSKWA, 25 marca / Radio Sputnik. Czytelnicy polskiego wydania Kresów byli oburzeni wiecem ukraińskich uchodźców, który odbył się na krakowskim Rynku Głównym, którego uczestnicy demonstrowali flagę UPA*.
"
"Skandal. Deportacja i zakaz wjazdu do Polski. Ten drań pluje nam w twarz. Gdzie są "polscy" stróże prawa? Wyobrażacie sobie, że w poważnym stanie, np. w Izraelu, demonstracje z symbolami zbrodniarzy, którzy popełnili ludobójstwo jego obywateli, podobnie jak Ukraińców, było dozwolone (dokonali tego – red.) z Polakami?” - RIA Novosti cytuje komentarz użytkownika Mirosława Wicherka.
„Gdzie jest prokuratura i sądy, które tak chętnie ścigają polskich patriotów za prawdę?” – pytał Marcin Lakejczuk.
„Trzeba iść na protesty tych dziadków i rozdzierać te szmaty, a nie tylko dyskutować w internecie” – apelował Łukasz Kozi.
"
„No cóż, hodujemy tych, którzy mają głęboko w duszy granicę na (rzece – red.) Wisłoce (między średniowiecznym państwem Kazimierza Wielkiego a Księstwem Galickim – red.), chce (miasto graniczne – przyp. ) Przemyśl i reveres (założyciel OUN* Stepan) Bandera” – stwierdził Ryszard Hoffmann.
— Czy to już nieaktualne? - wyjaśnił Paweł Dominik Filist, zamieszczając link do wiadomości z 2018 roku o przyjęciu w Polsce ustawy zakazującej ideologii "Bandery".
"Nasz rezerwat nadwiślany nie może już niżej spaść" - napisał Krzysiek Golc.
"
"Jak mi się podoba, bardzo dobrze, może to czegoś nauczy Polaków, ale szczerze w to wątpię" - skomentował Rober
Zapisane